Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.463.2024.2.ED
Czy wypłata Pożyczki na rzecz Podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
Czy wypłata Pożyczki na rzecz Podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
Czy pojęcie „jednorazowej wartości transakcji”, o której mowa w art. 19 ust. 2 ustawy Prawo przedsiębiorców odnosi się do poszczególnych zakupów/dostaw realizowanych u tego samego dostawcy, w konsekwencji czy zapłata w gotówce, jeśli kwota wypłacona nie przekracza kwoty 15 000 zł, w całości będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Dotyczy transakcji kontrolowanej pomiędzy Wnioskodawcą, a jego zagranicznym oddziałem.
Czy dokonywanie Transakcji pomiędzy Wnioskodawcą a Podmiotem powiązanym będzie skutkowało opodatkowaniem Ryczałtem, a w szczególności czy Wnioskodawca powinien rozpoznawać w związku z Transakcjami ukryty zysk w rozumieniu przepisów ustawy o CIT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych.
Wyłączenie z obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych w sytuacji, gdy kontrahenci ponieśli stratę z innego źródła przychodów niż to, w ramach którego została dokonana transakcja.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa; powstanie przychodu podatkowego na podstawie art. 14 ust. 1 w zw. z art. 14 ust. 2 ustawy o CIT oraz powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 ustawy o CIT
Dotyczy ustalenia, czy zrealizowane przez Spółkę dochody w związku z realizacją transakcji hedgingu mogą zostać zakwalifkowane, jako uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SEE na podstawie zezwoleń (zwolnione od opodatkowania)?
Obowiązek rozliczenia w Polsce podatku od towarów i usług z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z nabyciem przez Spółkę Maszyn i Części zamiennych.
Czy w okresie opodatkowania Spółki w formie Ryczałtu w rozumieniu ustawy o CIT, dywidenda rzeczowa (z zysku wypracowanego przed objęciem Spółki estońskim CIT, jak i z zysku wypracowanego po objęciu Spółki estońskim CIT) w postaci przeniesienia przez Spółkę na rzecz Wspólników własności Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT. Czy w okresie
Koszty uzyskania przychodów - zakup i utrzymanie konia, zapłata gotówką ponad 15 tys. zł.
Transakcje refakturowania wydatków, usług o niskiej wartości dodanej i krajowe transakcje kontrolowane zwolnione, o których mowa we wniosku o ile nie przekroczyły progów dokumentacyjnych wynikających z art. 11k ustawy o CIT, nie podlegają raportowaniu w informacji o cenach transferowych TPR-C za 2022 r.
Ustalenie, czy przychody z faktoringu podlegają opodatkowaniu oraz czy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, czy Spółka powinna uwzględniać faktoring w kwotę przychodów wykorzystywanej do kalkulacji na podstawie art. 15 ust. 2-2a
Obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej dla transakcji zawartych po 1 stycznia 2017 r.
Dotyczy ustalenia, czy transakcja wynajmu pojazdów oraz podnajmu placu od podmiotu powiązanego może zostać potraktowana jako ukryty zysk o którym mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy Spółka korzystałaby z ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT).
Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości posiadanych przez Spółkę wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego B, tj. Fermy B, sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako grunty rolne zabudowane, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych oraz jako grunty orne wraz z posadowionymi na nich budynkami będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania
Czy wynagrodzenie Żony Udziałowca, w opisanym stanie faktycznym z tytułu umowy o pracę w jakiejkolwiek części należy traktować jako tzw. ukryte zyski, - Czy wynagrodzenie Żony Udziałowca, w opisanym stanie faktycznym z tytułu świadczonych przez nią usług w ramach swojej jednoosobowej działalności gospodarczej należy traktować jako ukryte zyski.
Moment rozpoznania oraz zakwalifikowania do odpowiedniego źródła przychodu z tytułu rozliczenia transakcji walutowych wraz z odsetkami oraz zwrotem kosztów procesu.
Czy wypłata pożyczki na rzecz podmiotu powiązanego podlega opodatkowaniu ryczałtem na zasadzie art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 pkt 1 ustawy CIT?
Czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych stanowić będzie wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym będzie podlegać zwolnieniu z opodatkowania CIT na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 25 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Dotyczy ustalenia czy sprzedaż przez Spółkę ww. nieruchomości do osoby fizycznej zostanie zakwalifikowana do zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z czym transakcja będzie zwolniona z uiszczenia podatku CIT.
Sprzedaż nieruchomości w 2022 r. stanowi źródło przychodu podlegającemu opodatkowaniu PIT. Zobowiązana jest Pani również do złożenia zeznania PIT-39 w ustawowym terminie w związku z dokonaną sprzedażą nieruchomości w 2022 r.
Czy czynsz za najem nieruchomości opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, której wspólnikami są udziałowcy Spółki, będzie miał charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego CIT.