Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.215.2024.2.PB
W zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do nowo zawiązanej spółki akcyjnej.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do nowo zawiązanej spółki akcyjnej.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, w sytuacji gdy Wnioskodawca nabył dopuszczalnej wysokości (tj. 1/6), jednakże część tego udziału nabył tytułem dziedziczenia, a część tytułem działu spadku.
Wpłata dodatkowego kapitału na kapitał akcyjny PSA przez akcjonariusza nie spowoduje obowiązku zapłaty PCC, ponieważ umowa PSA czy też jej zmiana – a więc również wpłata dodatkowego kapitału - nie jest objęta regulacją uPCC.
Czy podatek od czynności cywilnoprawnych pobrany przez notariusza z tytułu czynności przekształcenia Spółki stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Działu Dystrybucji.
Sprzedaż prawie własności nieruchomości zabudowanej.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego zawartej przez jednego z małżonków, w sytuacji gdy nabycie nieruchomości nastąpi do majątku osobistego Wnioskodawcy – zostanie nabyta w zamian za składniki majątku osobistego (środki pieniężne pochodzące z darowizny od mamy Wnioskodawcy).
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, posiadającej orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
W zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie.
Notariusz prawidłowo zastosował zwolnienie z opodatkowania sprzedaży własności gruntów stanowiących gospodarstwo rolne z budynkiem mieszkalnym oraz budynkami gospodarczymi - zwolnienie z art. 9 pkt 2 i 9 pkt 17 PCC.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy spółki cichej.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego zakupionego z partnerem w udziałach.
Skutki podatkowe nabycia domu znajdującego się na dwóch działkach.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego przez obywatela RP, który miał we własności mieszkanie na terenie Republiki Białoruś, które dostał w całości w spadku po śmierci mamy.
Sprzedaż udziału w prawie własności nieruchomości w części zabudowanej.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umów pożyczek.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia ugody i otrzymania kwoty 400.000 zł.