Interpretacja indywidualna z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.668.2024.2.KP
Ulga dla seniora.
Ulga termomodernizacyjna z tytułu rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
Możliwość odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej, tj. wykonanie konstrukcji drewnianej do ocieplenia, ocieplenie pianką PUR, montaż okien dachowych i wykonanie pokrycia blachodachówką.
Czy przysługuje uprawnienie do skorygowania deklaracji podatkowej za miesiąc listopad 2020 roku w miesiącu listopadzie 2023 roku w ten sposób, że zastosują Państwo ulgę na złe długi w odniesieniu do faktury.
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Brak możliwości odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków udokumentowanych fakturami wystawionymi na dane innej osoby niż Wnioskodawca.
Ustalenie czy odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla pracowników mogą stanowić koszty kwalifikowane ulgi B+R.
Skorzystanie z preferencyjnego rozliczenia dochodów małżonków za 2023 r. oraz brak możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Ulga termomodernizacyjna - atrybut własności na dzień dokonania odliczenia, faktury VAT przy wspólności majątkowej.
Odliczenie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w 2022 roku na terapię psychologiczną, terapię pedagogiczną, alpakoterapię oraz muzykoterapię - nota korygująca do faktury.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków poniesionych na cały budynek mieszkalny (tj. dotyczących docieplenia zarówno istniejącej, jak i części rozbudowanej), udokumentowanych fakturami VAT wystawionymi na nazwisko właściciela całego obiektu.
W zakresie ustalenia, czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawczynię na nabywanie towarów i usług zgodnie z założeniami Programu w ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) na rzecz pracowników będących obywatelami Ukrainy oraz ich rodzin, dzieci, a także ofiar wojny na Ukrainie, które są jej następnie zwracane przez Fundację zgodnie z zapisami opisanego we wniosku Porozumienia, mogą
Czy opisane wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w związku zawarciem umowy współpracy z Fundacją, stanowić będą koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki poniesione w 2023 roku na nabycie i wdrożenie Automatycznego systemu transportu pojemników związane z realizacją projektu "X" będą stanowić koszty poniesione na robotyzację w rozumieniu art. 38eb ust. 1 oraz ust. 2 ustawy o CIT.
Możliwość skorzystania z ulgi na złe długi.
Brak obowiązku skorygowania sprzedaży w stosunku do której skorzystano z tzw. „ulgi na złe długi”.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 4 ustawy.
Skutki podatkowe realizacji prac B+R.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej oraz brak zastosowania ulgi na złe długi.
Brak możliwości odliczenia wkładu własnego w projekcie dofinansowania wydatków na pompę ciepła i panele PV - brak faktury VAT.
Czy wydatki ponoszone na nabywanie towarów i usług zgodnie z założeniami Programu w ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) na rzecz pracowników będących obywatelami Ukrainy oraz ich rodzin, dzieci, a także ofiar wojny na Ukrainie, które są następnie zwracane przez Fundację zgodnie z zapisami opisanego we wniosku Porozumienia, mogą być zaliczane w ciężar kosztów uzyskania przychodu