Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.595.2024.2.JKU
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki.
Ustalenie, czy otrzymana kwota dofinansowania powinna być uwzględniana w podstawie opodatkowania VAT w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy o VAT.
Nieuznania Gminy za podatnika VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, w związku z realizacją inwestycji pn. „(…)”; brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT dofinansowania otrzymanego w związku z realizacją ww. inwestycji z Polskiego Ładu oraz Programu; brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur VAT otrzymanych od dostawców/usługodawców w związku z realizacją ww. inwestycji; brak
Uznanie wartości Rekompensaty za element podstawy opodatkowania podatkiem VAT, w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu oraz określenie podstawy opodatkowania w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu.
Skutki podatkowe związane z realizacją Inwestycji Drogowej.
Opodatkowanie zysku wypłaconego wspólnikowi spółki komandytowej.
Skoro - jak wskazano we wniosku - jedynym wynagrodzeniem Wnioskodawcy od Gminy będą otrzymane w wyniku zamiany działki nr 3 i 4 o wartości (…), to ta wartość pomniejszona o kwotę należnego podatku, będzie stanowiła - zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy - podstawę opodatkowania. Ta kwota stanowi zatem wynagrodzenie (zapłatę) ustalone z Gminą.
Uznanie świadczonej usługi gastronomicznej, wraz z opakowaniem, albo opakowaniem i dowozem za usługę kompleksową, co sprawia że przedmiotem opodatkowania będzie jedna czynność - usługa gastronomiczna, której podstawą opodatkowania będzie wartość usługi gastronomicznej wraz z opakowaniem, albo opakowaniem i dowozem.
Czynności pośrednictwa w zawieraniu umów z obywatelami Ukrainy jako działalność gospodarcza, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy o VAT, wykonywana przez podatnika; wyłączenie z podstawy opodatkowania kosztów wynikających z zatrudnienia obywateli Ukrainy i brak obowiązku ujmowania ich na fakturze.
Określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Wypłata odszkodowania spełnia przesłanki o których mowa w art. 89a ust. 4 ustawy, a tym samym niesie za sobą obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w odpowiedniej części.
Sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowych użytkowników wieczystych w trybie art. 198g i art. 32 ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia: • czy dostawa przez Gminę elementów oświetlenia ulicznego na rzecz Spółki będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku; • czy podstawę opodatkowania w podatku VAT, z tytułu zbycia przez Gminę elementów oświetlenia ulicznego na rzecz Spółki, będzie stanowiło wyłącznie wynagrodzenie otrzymane od Spółki;
Podatek od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania podatkiem VAT dla zbycia Nieruchomości, która posiada dwóch współwłaścicieli w częściach ułamkowych.
Czy podstawę opodatkowania VAT czynności wniesienia aportu nieruchomości do Spółki będzie stanowiła wartość nominalna objętych przez Gminę udziałów, pomniejszona o kwotę należnego podatku.
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi w związku z realizacją projektu.
Korekta Ceny Początkowej oraz rozliczenia w ramach mechanizmu earn-out nie wpłyną na podstawę opodatkowania umowy sprzedaży udziałów w spółce, ponieważ wystąpienie oraz wysokość potencjalnych korekt i rozliczeń jest niepewne i uzależnione od określonych w przyszłości czynników, a nie od zmiany wartości rynkowej udziałów.
Skutki podatkowe umowy zawartej z kontrahentem.
Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług oraz rozpoznanie usługi tożsamej jako usługi kompleksowej.