Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.279.2024.6.KO
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń w związku z zawarciem umowy wspólnego przedsięwzięcia.
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń w związku z zawarciem umowy wspólnego przedsięwzięcia.
Ustalenie, czy rozliczenia korzyści (oszczędności) pomiędzy Partnerami podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, sposobu dokumentowania ww. rozliczenia, wpływu ww. rozliczenia na podstawę opodatkowania z tytułu dostawy towarów i prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od dostawców towarów i od JV oraz prawo do odliczenia podatku z faktur wystawionych przez Partnera
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności podziału zysku pomiędzy Państwem a inwestorem w związku z zawarciem umowy wspólnego przedsięwzięcia oraz prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego od zakupu nieruchomości oraz materiałów i usług związanych z remontem.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wykonywanych przez Wydawcę czynności na rzecz autora oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej czynności autora.
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia Zysku pomiędzy Wnioskodawcą a Partnerem w związku ze współorganizowaniem wydarzeń.
Rozliczenie przychodów oraz kosztów ze wspólnego przedsięwzięcia.
Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Opodatkowanie czynności wykonywanych w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wykonywanych w ramach realizacji projektu oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i brak możliwości zwrotu podatku VAT od wydatków związanych z budową komponentu ....., ponoszonych w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych w ramach WPI oraz braku opodatkowania podatkiem VAT zniesienia współwłasności Nieruchomości.
Dotyczy ustalenia, czy Kwota pożyczki, jak i kwoty wypłacane Inwestorom tytułem udziału w zwrocie z Inwestycji (w tym w szczególności Wynagrodzenie Inwestora), nie będą uwzględniane jako przychód Spółki w oparciu o art. 5 ust. 1 Ustawy CIT.
Określenie skutków podatkowych wzajemnych rozliczeń i płatności dokonywanych w ramach umowy Konsorcjum, związanych z realizowaną Inwestycją.
Sposób dokumentowania otrzymanych od Współorganizatora udziałów we wpływach ze współorganizacji wydarzenia artystycznego.
W kwestii dokumentowania rozliczeń pomiędzy wnioskodawcą a bankiem będącym liderem konsorcjum.
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przychody Wnioskodawcy z tytułu uczestnictwa w spółce cichej będą stanowiły przychód inny niż przychód z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, zwrot wkładu do spółki cichej na rzecz wspólnika cichego nie będzie skutkował powstaniem przychodu po stronie wspólnika
Dotyczy ustalenia: - czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, dochodem Wnioskodawcy ze spółki cichej będzie tylko ta część dochodu spółki cichej, która przypada Wnioskodawcy zgodnie z ustalonym udziałem w zyskach i stratach spółki cichej; - czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca może uwzględniać ustalony podział zysków w spółce cichej już na etapie opłacania zaliczek na podatek dochodowy
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przychody Wnioskodawcy z tytułu uczestnictwa w spółce cichej będą stanowiły przychód inny niż przychód z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, zwrot wkładu do spółki cichej na rzecz wspólnika cichego nie będzie skutkował powstaniem przychodu po stronie wspólnika
Ustalenia: - czy środki pieniężne wpłacane przez Partnera kapitałowego na rzecz Wnioskodawcy tytułem uczestnictwa w Spółce cichej nie stanowią przychodu Wnioskodawcy w rozumieniu przepisów ustawy o CIT, - czy przychodami podatkowymi oraz kosztami uzyskania przychodów Wnioskodawcy w związku z uczestnictwem w Spółce cichej będą wpływy osiągnięte w ramach realizacji inwestycji przez Spółkę cichą oraz
Ustalenie czy pokrycie przez Bank części kosztów wspólnego przedsięwzięcia stanowi wydatek zaliczany do kosztów uzyskania przychodów oraz czy otrzymanie wskazanej kwoty przez Faktora, tytułem pokrycia części kosztów wspólnego przedsięwzięcia, stanowi przychód podatkowy w dniu jego otrzymania.
Dotyczy skutków podatkowych współpracy stron, w tym czynności wykonywanych w ramach umowy o wspólnym przedsięwzięciu oraz pokrycia przez Bank części kosztów wspólnego przedsięwzięcia poniesionych przez Faktora.
W zakresie ustalenia: • czy spółka A. I. Sp. z o.o. w proporcji do posiadanych udziałów w A. I. Sp. z o.o. sp.j. prawidłowo zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów koszty usług prawnych wynikających z odwołania od wyniku przetargu w proporcji 50% ogółu kosztów poniesionych przez konsorcjum zgodnie z zapisami porozumienia do umowy konsorcjum w dacie ich poniesienia, • czy spółka A. I. Sp. z o.o. w
Uznanie wypłaty przypadającego na Wnioskodawcę udziału w zysku z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania ww. czynności.