Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.427.2024.1.JS
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia Zysku pomiędzy Wnioskodawcą a Partnerem w związku ze współorganizowaniem wydarzeń.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 czerwca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 czerwca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia Zysku pomiędzy Państwem a Partnerem w związku ze współorganizowaniem wydarzeń.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych oraz zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT.
Przedmiotem działalności Spółki jest wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. W tym zakresie, Wnioskodawca na mocy umowy zawartej w dniu 12 sierpnia 2022 r. między …, jest dzierżawcą …, tj. kompleksu budynków, budowli i urządzeń, służącego jako przestrzeń do organizacji różnorodnych wydarzeń - od międzynarodowych kongresów, konferencji, sympozjów oraz spotkań biznesowych, przez wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle operowe, teatralne i baletowe, aż po spotkania o charakterze społecznym (dalej: „…”). … jest wykorzystywane na potrzeby prowadzonej działalności Spółki, w tym na potrzeby współorganizowanych wydarzeń.
W związku z tym, Spółka będzie zawierać z różnymi podmiotami umowy, na podstawie których będzie współorganizować wydarzenia, odbywające się w … .
Umowy te będą zawierać postanowienia, zgodnie z którymi Spółka oraz współorganizator wydarzenia (dalej: „Partner”) zobowiązują się do wspólnego przygotowania, koordynacji i realizacji określonego wydarzenia (dalej: „Umowy”).
Umowy będą określały zakres obowiązków ciążących na Spółce oraz Partnerze, związanych ze współorganizowaniem danego wydarzenia:
- do Spółki będzie należało głównie zapewnienie pomieszczeń … wraz z dodatkowymi obowiązkami / czynnościami o charakterze technicznym / organizacyjnym / marketingowym / promocyjnym związanymi z … jako miejscem, w którym odbywać się będzie wydarzenie;
- natomiast Partner jako współorganizator wydarzeń będzie zobowiązany głównie do zapewnienia tych wszystkich elementów wydarzenia, jakie związane będą ze stroną artystyczną / merytoryczną wydarzenia takich jak przede wszystkim udział artysty / artystów / wykonawcy / wykonawców.
Każdorazowo Partner będzie dokonywał sprzedaży biletów na współorganizowane wraz ze Spółką wydarzenie. Oznacza to, że sprzedaż biletów będzie ewidencjonowana w rejestrach VAT Partnera. Jednocześnie Partner będzie rozliczał należny podatek VAT od całkowitej sprzedaży biletów. Zysk do podziału będzie zatem obejmował środki uzyskane ze sprzedaży pomniejszone o należny podatek VAT rozliczony przez Partnera.
Partner będzie dzielił się ze Spółką przychodem ze sprzedaży biletów na wydarzenie (obniżonym o wartość VAT należnego z ich sprzedaży), w określonej w Umowach proporcji, która będzie ustalana jako udział każdego z nich w puli biletów (dalej: „Zysk”). Udział ten będzie:
- kalkulowany na podstawie przewidywanych kosztów, które zostaną przez nich poniesione w związku ze współorganizacją konkretnego wydarzenia, tj. udział kosztów opisanych powyżej czynności wykonywanych przez Spółkę oraz Partnera w ogólnej kwocie kosztów związanych ze współorganizowanym wydarzeniem, lub
- określony przez Spółkę i Partnera w Umowie niezależnie od przewidywanych kosztów związanych ze współorganizacją konkretnego wydarzenia ponoszonych przez Spółkę i Partnera.
Spółka przewiduje, że przysługujący jej udział w puli biletów każdorazowo będzie się różnił ze względu na jego zależność od rodzaju wydarzenia oraz podziału czynności związanych z jego współorganizacją lub jego bezpośrednim określeniem w Umowie. Oznacza to, że udział ten będzie wynosić mniej bądź więcej niż 50% całkowitego Zysku w zależności od wydarzenia.
Jednocześnie z Umów wynikać będzie, że Spółka oraz Partner są niezależnymi współorganizatorami wydarzenia, tj. każdy z nich realizuje swoją część wspólnego projektu, nie traktują się jako podwykonawców oraz nie zlecają sobie świadczenia określonych usług lub dostawy towarów w zamian za wynagrodzenie.
Dodatkowo Spółka wskazuje, że Umowy zawierają postanowienia, zgodnie z którymi Partner może być zobowiązany do zapłaty na rzecz Wnioskodawcy wynagrodzenia, za podejmowanie przez Spółkę czynności wykraczających poza zakres związany ze współorganizacją wydarzeń, np. za zajęcie przez Partnera pomieszczeń … w czasie przekraczającym czas niezbędny do współorganizacji wydarzeń, czy też za udostępnienie dodatkowych miejsc parkingowych. W związku z podejmowaniem przedmiotowych czynności Spółka będzie wystawiała na rzecz Partnera faktury VAT, przy czym Wnioskodawca podkreśla, że wynagrodzenie otrzymane za takie czynności nie jest w jakikolwiek sposób związane z podziałem Zysku pomiędzy Wnioskodawcą i Partnerem.
Spółka wskazuje, że zdarzenie przyszłe nie zawiera elementów transgranicznych.
Pytanie
Czy rozliczenie Zysku pomiędzy Partnerem a Spółką w związku ze współorganizowaniem wydarzeń będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT?
Państwa stanowisko w sprawie
Zdaniem Wnioskodawcy, rozliczenie Zysku między Partnerem a Spółką w związku ze współorganizowaniem wydarzeń nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uzasadnienie stanowiska Wnioskodawcy
Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 Ustawy o VAT, opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju.
W myśl art. 7 ust. 1 Ustawy o VAT, przez dostawę towarów rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Natomiast zgodnie z art. 8 ust. 1 Ustawy o VAT, przez świadczenie usług rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7 Ustawy o VAT, w tym również:
1)1) przeniesienie praw do wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na formę, w jakiej dokonano czynności prawnej,
2)2) zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub do tolerowania czynności lub sytuacji,
3)3) świadczenie usług zgodnie z nakazem organu władzy publicznej lub podmiotu działającego w jego imieniu lub nakazem wynikającym z mocy prawa.
W związku z powyższym przez świadczenie usług należy rozumieć każde zachowanie niebędące dostawą towarów i świadczone na rzecz innego podmiotu. Oznacza to, że powyższa definicja ma charakter otwarty tj. co do zasady każda transakcja realizowana w ramach działalności gospodarczej podatnika, która nie stanowi dostawy towarów może być potencjalnie uznana za świadczenie usług.
Niemniej, na podstawie orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (m.in. wyroku z 3 marca 1994 r., sygn. C-16/93) określone zostały przesłanki warunkujące uznanie danych czynności za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT. Za takie czynności można uznać sytuacje, w których:
1)1) istnieje związek prawny między usługodawcą i usługobiorcą, w ramach, którego następuje wzajemne świadczenie,
2)2) wynagrodzenie otrzymane przez usługodawcę stanowi wartość faktycznie przekazaną w zamian za usługi świadczone na rzecz usługobiorcy,
3)3) istnieje bezpośrednia i jasno zindywidualizowana korzyść po stronie dostawcy towaru lub usługi.
Powyższe znajduje również potwierdzenie w orzeczeniach wydawanych przez polskie sądy administracyjne. Przykładowo w wyroku NSA z 8 lutego 2018 r., sygn. I FSK 546/16 stwierdzono, że: „istotne jest zatem, żeby odpłatność otrzymana w związku z określonym świadczeniem była bezpośrednio związana z czynnością, która miałaby być opodatkowana podatkiem VAT. Natomiast usługodawcę musi łączyć stosunek prawny, z którego wynika obowiązek świadczenia usług oraz wysokość wynagrodzenia (świadczenia wzajemnego) za dokonanie tych czynności i musi być ono wyrażone w pieniądzu”.
W konsekwencji, aby uznać, że czynności podejmowane przez Spółkę w ramach współorganizacji wydarzeń stanowią świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT na rzecz Partnera, konieczne jest istnienie stosunku prawnego pomiędzy Spółką jako świadczącym usługę a jej odbiorcą, tj. Partnerem, w ramach którego istnieje świadczenie wzajemne. Usługa musiałby być świadczona za wynagrodzeniem, a odpłatność ta powinna pozostawać w bezpośrednim związku z czynnością opodatkowaną. Ponadto, po stronie Spółki jako usługodawcy, musiałaby istnieć bezpośrednia i skonkretyzowana korzyść z tytułu świadczenia usługi.
Na marginesie należy wskazać, że wystawianie przez Spółkę faktur VAT na rzecz Partnera z tytułu podejmowania przez Wnioskodawcę czynności wykraczających poza zakres związany ze współorganizacją wydarzeń nie wpływa w ocenie Wnioskodawcy na kwestię oceny opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń Zysku pomiędzy Partnerem a Spółką, bowiem w rzeczywistości są to czynności niezależne od czynności współorganizowania wydarzeń.
Biorąc powyższe pod uwagę, aby zweryfikować czy czynności podejmowane przez Spółkę w ramach współorganizowania wydarzeń stanowią świadczenie usługi na rzecz Partnera, należy przeanalizować, czy będą one spełniać wskazane powyżej przesłanki.
Ad. 1 Istnienie stosunku prawnego obejmującego wzajemne świadczenia pomiędzy Spółką a Partnerem
Niewątpliwie w opisie zdarzenia przyszłego, pomiędzy Spółką a Partnerem wystąpi stosunek prawny. Należy zauważyć, że przedmiotowy stosunek prawny nie zobowiązuje Spółki oraz Partnera do realizacji świadczeń pomiędzy sobą. Każda ze stron Umów będzie niezależnie wykorzystywać dostępne zasoby w celu organizacji wydarzeń. Tym samym, pomiędzy Spółką oraz Partnerem nie wystąpi ekwiwalentność świadczeń tylko realizacja wspólnego celu.
Istotą działania Spółki w ramach Umów nie jest świadczenie jakiejkolwiek usługi na rzecz Partnera. Ich przedmiot należy określić jako podjęcie współpracy mającej doprowadzić do tego, aby Spółka oraz Partner realizowali świadczenia na rzecz podmiotów trzecich, tj. uczestników wydarzeń mających miejsce w … . Oznacza to, że beneficjentem czynności podjętych przez Spółkę w celu zorganizowania wydarzenia Umów nie będzie Partner.
Powyższe znajduje potwierdzenie w wyroku NSA z 8 czerwca 2017 r., sygn. I FSK 1839/15, w którym stwierdzono, że: „Na wstępie rozważań warto jest wskazać, że w zakresie omawianej problematyki dotyczącej rozliczeń w ramach konsorcjum istnieje ugruntowane już orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, uznające, że przy ustalaniu na gruncie art. 8 ust. 1 VATu jako przedmiotu opodatkowania - świadczenia usług o złożonym charakterze, jakie stanowią umowy o współpracy (kooperacyjne lub konsorcjalne), należy uwzględniać podstawowy cel wynikający z takich porozumień gospodarczych, a nie dokonywać wyodrębniania na potrzeby podatkowe w sposób oderwany od ich sensu gospodarczego poszczególnych czynności służących realizacji tego celu (por. wyrok NSA z dnia 12 sierpnia 2015 r. sygn. akt I FSK 1373/14 i powoływane tam orzecznictwo sądów administracyjnych)”.
W związku z powyższym, należy stwierdzić, że w przypadku dokonywania czynności przez Spółkę oraz Partnera w ramach wspólnego przedsięwzięcia, nie będą oni kreować między sobą świadczeń wzajemnych, tym samym przedmiotowa przesłanka warunkująca uznanie realizowanych przez Spółkę działań za czynności podlegające opodatkowaniu nie będzie spełniona.
Ad. 2 Otrzymanie wynagrodzenia
W ramach realizacji Umów dojdzie do podziału pomiędzy Partnerem a Spółką Zysku powstałego w związku z zorganizowaniem wydarzeń. Przy czym, Zysk ten będzie pochodził od uczestników wydarzeń, tzn. nie będzie to wynagrodzenie wypłacane przez Partnera na rzecz Spółki. W związku z tym należy uznać, że Wypłata przypadającego Spółce Zysku będzie miała charakter wyłącznie techniczny i będzie dokonywana w oparciu o umownie ustaloną proporcję. W żadnym wypadku rozliczenia tego nie można utożsamiać z odpłatnością za świadczone usługi. Tym samym należy uznać, że otrzymanie Zysku przez Spółkę nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
Spółka podkreśla, że pogląd o braku opodatkowania podatkiem VAT wzajemnych rozliczeń uczestników różnego rodzaju konsorcjów/wspólnych przedsięwzięć można uznać także za utrwalony w orzecznictwie sądów administracyjnych. W przedmiotowych orzeczeniach, podkreśla się, że zachowanie przez podmioty realizujące wspólne przedsięwzięcie odrębnego statusu podatników podatku VAT nie może przesądzać, że rozliczenia pieniężne między nimi, mogą być same przez się potraktowane jako czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT. Jednocześnie wskazuje się, że dokonywany podział zysków nie może zostać uznany za odsprzedaż usług przez jeden podmiot na rzecz drugiego, w przypadku gdy nie korzystają oni wzajemnie z wykonywanych przez siebie usług, których odbiorcami są podmioty trzecie.
Przykładowo w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 23 września 2021 r., sygn. I FSK 1383/19 stwierdzono, że:
„Zgodzić się należy z Sądem pierwszej instancji, który argumentował, że określony w umowie podział wszystkich wydatków i uzyskanych przychodów dokonywany przez Lidera Konsorcjum nie może zostać uznany za odsprzedaż usług przez jeden podmiot innym podmiotom wchodzącym w skład Konsorcjum, gdy jego partnerzy w ogóle nie korzystają z tak wykonywanych usług, nie są ich usługobiorcami, a wręcz odwrotnie, występują zbiorowo w charakterze usługodawców, których reprezentuje Lider. Rozliczenia pieniężne między uczestnikami wspólnego przedsięwzięcia, jeśli nie towarzyszy im świadczenie usługi, nie mogą być bowiem same przez się potraktowane jako czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Działań podjętych w ramach umów o współpracy nie można dla celów podatku od towarów i usług oceniać jednostkowo, lecz z uwzględnieniem ich charakteru jako działania złożonego i wspólnego, tworzącego w aspekcie gospodarczym jedną całość. Zatem błędnie, w oderwaniu od celu gospodarczego przedsięwzięcia, organ przyjął, że sporne czynności będą czynnościami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Podział przychodów i kosztów dokonany przez Lidera będzie wewnętrznym rozliczeniem między podmiotami uczestniczącymi w świadczeniu usług na rzecz usługobiorcy”.
Biorąc powyższe pod uwagę, w ocenie Wnioskodawcy rozliczenia Zysku pomiędzy Partnerem a Spółką nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie usług w myśl art. 8 ust. 1 Ustawy o VAT. Tym samym omawiana przesłanka warunkująca uznanie realizowanych przez Spółkę działań za czynności podlegające opodatkowaniu nie będzie spełniona.
Należy podkreślić, że opodatkowanie VAT wystąpi w momencie sprzedaży biletów przez Partnera. Jednocześnie będzie on odpowiedzialny za rozliczenie podatku VAT z tego tytułu, ponieważ to on, na mocy Umów, będzie uprawniony do odbioru całości przychodów ze sprzedaży biletów.
Ad. 3 Wystąpienie bezpośredniej i jasno zindywidualizowanej korzyści
Usługa stanowi świadczenie, w przypadku którego istnieje bezpośredni odbiorca świadczenia odnoszący korzyść o charakterze majątkowym. W ramach współorganizowania wydarzeń zarówno Spółka, jak i Partner nie wystąpią w roli bezpośrednich beneficjentów podejmowanych przez siebie działań.
Odbiorcą świadczeń wykonywanych w ramach wspólnych przedsięwzięć będą podmioty trzecie, zatem należy uznać, że bezpośrednia i jasno zindywidualizowana korzyść będzie pochodzić właśnie od tych podmiotów, co oznacza, że wyłącznie relacja pomiędzy Spółką i Partnerem a podmiotami trzecimi może zostać uznana za świadczenie usługi, a nie relacja pomiędzy Spółką a Partnerem.
Tym samym należy uznać, że również ta przesłanka warunkująca uznanie realizowanych przez Spółkę działań za czynności podlegające opodatkowaniu, w relacji z Partnerem, nie będzie spełniona.
Końcowo, Spółka wskazuje, że wyrażone powyżej stanowisko potwierdzają interpretacje indywidualne Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, które zostały wydane w analogicznych stanach faktycznych, jak będący przedmiotem niniejszego wniosku, tj. w związku z uznaniem, że rozliczenia dokonywane przez podmioty realizujące wspólne przedsięwzięcie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT:
1)Interpretacja indywidualna z 7 lutego 2020 r., sygn. 0114-KDIP1-1.4012.621.2019.3.AM,
2)Interpretacja indywidualna z 23 września 2020 r., sygn. 0111-KDIB3-3.4012.284.2020.2.PK,
3)Interpretacja indywidualna z 15 czerwca 2022 r., sygn. 0111-KDIB3-1.4012.179.2022.3.IK,
4)Interpretacja indywidualna z 16 listopada 2023 r., sygn. 0114-KDIP4-3.4012.355.2023.2.MKA.
W konsekwencji, mając na uwadze powołane przepisy prawne, orzecznictwo sądów administracyjnych oraz stanowisko organów podatkowych, zdaniem Spółki rozliczenia pomiędzy Wnioskodawcą a Partnerem nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 Ustawy o VAT.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.
Odstępuję od uzasadnienia prawnego tej oceny.
Dodatkoweinformacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.
Informuję, że wydana interpretacja dotyczy tylko sprawy będącej przedmiotem wniosku (zapytania). Inne kwestie przedstawione we wniosku, które nie zostały objęte pytaniem nie mogą być – zgodnie z art. 14b § 1 Ordynacji podatkowej – rozpatrzone.
Należy zauważyć, że stosownie do art. 14b § 1 Ordynacji podatkowej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, na wniosek zainteresowanego, wydaje, w jego indywidualnej sprawie, interpretację przepisów prawa podatkowego (interpretację indywidualną). W przedmiotowej sprawie powyższa interpretacja indywidualna dotyczy tylko Państwa i nie wywołuje skutków podatkowych dla Partnera.
Zaznacza się, że zgodnie z art. 14b § 3 ustawy Ordynacja podatkowa, składający wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej obowiązany jest do wyczerpującego przedstawienia zaistniałego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego. Organ jest ściśle związany przedstawionym we wniosku opisem zdarzenia przyszłego. Państwo ponoszą ryzyko związane z ewentualnym błędnym lub nieprecyzyjnym przedstawieniem we wniosku opisu zdarzenia przyszłego. Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, o ile rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie z opisem zdarzenia przyszłego podanym przez Państwa w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, wydana interpretacja traci swą aktualność.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.
·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
·Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w … . Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
·w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawaprawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.).
Podstawą prawną dla odstąpienia od uzasadnienia interpretacji jest art. 14c § 1 ustawy Ordynacja podatkowa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right