Orzeczenie
Wyrok WSA w Kielcach z dnia 21 wrzenia 2007 r., sygn. II SA/Ke 367/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Chobian (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Dorota Pędziwilk-Moskal,, Sędzia WSA Beata Ziomek, Protokolant Pomocnik sekretarza sądowego Izabela Suchenia, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 21 września 2007r. sprawy ze skargi M.M., N.I. i S.Ł. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie warunków zabudowy terenu oddala skargę.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] znak: [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze po rozpatrzeniu odwołania M. M., S. Ł. i N. I. od decyzji Burmistrza Miasta i Gminy P. z dnia [...] znak: [...] ustalającej warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie, przebudowie i zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku usługowo-gastronomicznego /bar/ na budynek usługowo-handlowy /sklep spożywczy/ na działce nr ew. 5445 w P. przy ul. K. - na podstawie art.138 § 1 pkt 1 kpa zaskarżoną decyzję utrzymało w mocy.
W uzasadnieniu organ wskazał, że przepis art. 59 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym /Dz. U. Nr 80/2003. poz.717/- zwanej dalej ustawą stanowi, iż zmiana zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, z zastrzeżeniem art. 50 ust. 1 i art. 86 wymaga ustalenia, w drodze decyzji, warunków zabudowy. Ponadto, stosownie do wymagań art. 60 ust. 4 cytowanej ustawy sporządzenie projektu decyzji o ustaleniu warunków zabudowy powierzono osobie wpisanej na listę izby samorządu zawodowego architektów. Przed wydaniem zaskarżonej decyzji, w celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania terenu organ wyznaczył zgodnie z § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego /Dz. U. Nr 164, poz. 1588/ wokół działki budowlanej, której dotyczył wniosek o ustalenie warunków zabudowy, obszar analizowany i przeprowadził na nim analizę funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu w zakresie warunków, o których mowa w art. 61 ust.1 - 5 ustawy. Przeprowadzona analiza wykazała, że działki sąsiadujące z terenem inwestycji są działkami zabudowanymi budynkami gospodarczymi i mieszkalnymi, a na działce inwestora znajduje się budynek usługowo-gastronomiczny /bar/. Zatem istnieje możliwość realizacji wnioskowanej inwestycji zgodnie z obowiązującymi przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right