Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 20 marca 2014 r., sygn. II SA/Ke 91/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Renata Detka, Sędziowie Sędzia WSA Sylwester Miziołek (spr.), Sędzia WSA Dorota Pędziwilk-Moskal, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Katarzyna Tuz-Stando, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 20 marca 2014r. sprawy ze skargi C. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Kielcach utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Miasta i Gminy z dnia [...]w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy.

Powyższe rozstrzygnięcie zostało wydane w następującym stanie faktycznym

i prawnym:

Decyzją z dnia [...] organ I instancji, po rozpatrzeniu wniosku A. i P. W., ustalił warunki zabudowy dla zabudowy usługowej dla inwestycji polegającej na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku gospodarczo-garażowego z przeznaczeniem na warsztat mechaniki pojazdowej, elektromechaniki samochodowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym, sklepem motoryzacyjnym o pow. sprzedaży ok. 40 m², separatorami związków ropopochodnych oraz przebudowie istniejącego zjazdu indywidualnego na zjazd publiczny dojściami i placem utwardzonym na działce nr ewid. [...].

Decyzją z dnia [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpoznaniu odwołania C. K., uchyliło ww. decyzję w całości i przekazało sprawę do ponownego rozpoznania organowi I instancji. Uzasadniając podjęte rozstrzygnięcie wskazano, że pomimo wykreślenia na mapie granice obszaru analizowanego z akt sprawy nie wynika: dlaczego wyznaczono je w taki właśnie sposób oraz co przyjęto za front działki. Co się zaś tyczy kontynuacji funkcji, to ustalono ją w sposób niedopuszczalny m. in. na podstawie obiektów usytuowanych poza obszarem poddanym analizie. Ponadto analiza funkcji cech zabudowy i zagospodarowania terenu nie wskazuje parametrów (wskaźników zabudowy) poszczególnych obiektów usytuowanych w obszarze analizowanym, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów usługowych, jak też sposobu ustalenia parametrów dla nowej projektowanej zabudowy, stosownie do treści przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26.08.2003r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. nr 164, poz. 1588 ze zm.). W rezultacie wskazano, że dopiero prawidłowo i rzetelnie przeprowadzona analiza przedstawiająca opis istniejącego w okolicy ładu przestrzennego - w szczególności w zakresie kontynuacji funkcji - pozwoli stwierdzić, czy planowana inwestycja jest możliwa do realizacji, i ewentualnie na jakich warunkach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00