Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDLS1-1.4011.433.2024.2.DS
Zbycie majątku przez małoletniego otrzymanego w spadku po ojcu, który otrzymał w spadku z bratem po rodzicach
Zbycie majątku przez małoletniego otrzymanego w spadku po ojcu, który otrzymał w spadku z bratem po rodzicach
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku.
Opodatkowanie sprzedaży udziałów w nieruchomości i prawo Kupującego do odliczenia podatku.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego do świadczeń otrzymywanych z USA przez niepełnoletnie dziecko.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości przez osobę małoletnią.
Ustalenie podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci za 2023 rok, przy pozostawaniu w związku małżeńskim, w trakcie procesu rozwodowego, bez separacji, z zakazem zbliżania.
Opodatkowanie dochodów małoletniego.
Skutki podatkowe sprzedaży przez wnioskodawcę oraz w imieniu małoletnich dzieci nieruchomości nabytej w spadku po zmarłej małżonce.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez przedstawiciela ustawowego niepełnosprawnego dziecka.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Resort rodziny uważa, że trzeba przeanalizować, czy w przepisach powinna się pojawić kompleksowa regulacja dotycząca wykonywania działalności gospodarczej przez małoletnich, w tym jej oskładkowania. „Za” są także eksperci. Ich zdaniem biznesy najmłodszych powinny podlegać pod ZUS, by nie tworzyć pola do nadużyć
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Uznanie przychodów z tytułu wynajmu nieruchomości za przychody ze źródła wymienionego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i możliwość opodatkowania ich 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości otrzymanej w spadku przez osobę małoletnią.
Pierwszy pakiet zmian wprowadzany w ramach Polskiego Ładu 2.0 został opisany w dodatku do lipcowego numeru „Mk” pt. „Jak przygotować się do zmian w PIT wprowadzanych od 1 lipca 2022 r.”. Drugi pakiet zmian Polskiego Ładu 2.0 opisujemy w niniejszym opracowaniu. Omawiamy je odrębnie, ponieważ znajdą one zastosowanie dopiero do rozliczenia rocznego za 2022 r. Trzeci pakiet zmian wprowadzany w ramach Polskiego
1) Umowa ze spółką zagraniczną. 2) Przychody związane z osobiście wykonywaną działalnością artystyczną. 3) Sposób rozliczania dochodu osiąganego z pracy małoletniego dziecka.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Opodatkowanie świadczenia pieniężnego otrzymanego z Wielkiej Brytanii przez małoletniego syna.