Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.517.2024.3.ASZ
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w przedsiębiorstwie w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w przedsiębiorstwie w spadku.
Brak wystąpienia dla Wnioskodawczyni skutków podatkowych w podatku od towarów i usług w związku z przejęciem przez nią całego Przedsiębiorstwa do jego dalszego prowadzenia oraz brak obowiązku dokonania korekty.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodów.
1. Czy realizując transakcję podwyższenia kapitału zakładowego w zamian za wkład pieniężny pomiędzy Spółką a Dyrektorem Operacyjnym, zachodzi wywieranie znaczącego wpływu w rozumieniu przepisów art. 11a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki o 32 udziały w wysokości 100 zł nominalnie, w zamian za wkład pieniężny spowoduje powstanie przychodu
Skutki podatkowe związane z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego oraz obowiązek dokonania korekty kwoty podatku odliczonego od towarów i usług nabytych przez przedsiębiorstwo w spadku oraz przez Spadkodawcę.
Przejęcie przedsiębiorstwa w spadku - ustalenie wartości początkowej podlegających amortyzacji środków trwałych oraz prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych.
Prawo do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Uznanie przejęcia przedsiębiorstwa w spadku za czynność neutralną na gruncie podatku VAT.
Czy w przypadku opisanym we wniosku mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi, w myśl ustawy o CIT, dla firm które są udziałowcami Spółki X, a każdy ze wspólników posiada 7,14 % prawa głosu w walnym zgromadzeniu wspólników.
Opłacenie (sfinansowanie) przez Spółkę prezesowi zarządu kosztów studiów MBA (czesne na studia i wydatki na zakup pomocy naukowych) powoduje, po stronie prezesa zarządu, powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym na Wnioskodawcy będą ciążyły obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze studiami podyplomowymi prezesa zarządu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przejęcia Przedsiębiorstwa w spadku, obowiązku sporządzenia spisu z natury, amortyzacji oraz wartości początkowej środków trwałych.
Obowiązki płatnika z tytułu opłaconych składek na polisę na ubezpieczenie na życie.
Czy składka miesięczna z tytułu polis ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym dla ubezpieczonego będącego członkiem zarządu i jednocześnie wspólnikiem spółki, będą stanowić dla spółki dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w świetle art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem Prezesowi samochodu służbowego do celów służbowych, w tym w celu dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych i z powrotem.
Prawo do odliczenia i zwrotu części podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Ustalenie zasad amortyzacji środków trwałych otrzymanych w spadku po zmarłym ojcu, a będących uprzednio w majątku przedsiębiorstwa w spadku pod zarządem sukcesyjnym.
Skutki podatkowe planowanego umorzenia pożyczek udzielonych przez Spółkę wspólnikom.
Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na składki na ubezpieczenie na życie dla Prezesa Zarządu jako kosztów uzyskania przychodu Spółki.
Możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Opodatkowanie dochodów z tytułu kontraktu menedżerskiego, uzyskiwanych przez Prezesa Zarządu. Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług w zakresie zarządzania na podstawie kontraktu menedżerskiego, prowadzenie spraw spółki.
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącym wystawienia korekty deklaracji, zwrotu nadpłaty, prawa do odliczenia z faktur oraz faktur korygujących w związku z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego.