Interpretacja indywidualna z dnia 16 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.445.2024.3.MC
Ustalenie podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
Ustalenie podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
Ustalenie podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonej kwoty podatku na podstawie art. 89b ustawy.
Czy Wnioskodawca ma prawo skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny wynikający z Faktur (na podstawie art. 89a ustawy o VAT)?
Obowiązki Syndyka w trakcie trwania postępowania upadłościowego podatnika (ulga na złe długi).
Ustalenia, czy Wnioskodawcy przysługuje na podstawie art. 18f ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”) prawo do dokonania zmniejszenia podstawy opodatkowania określonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT o wartość przychodów z tytułu Wierzytelności w zeznaniu za rok podatkowy 2022
Prawo do skorzystania z ulgi na złe długi.
Czy rozłożenie przez Państwa na raty, na mocy porozumienia, wierzytelności przysługującej Państwu od Kontrahenta ma wpływ na termin, w którym możliwe będzie zastosowanie przez Państwa ulgi na złe długi w myśl art. 89a ust. 1 ustawy o VAT, a co za tym idzie, czy będą Państwo mogli skorzystać z ulgi na złe długi po upływie 90 dni od upływu terminu płatności wynikającego z pierwotnych faktur?
Czy na podstawie art. 89a ust. 1-2 ustawy o VAT w związku z art. 90 Dyrektywy o VAT Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności wynikającej z faktury korygującej, jeśli dłużnikiem Wnioskodawcy jest przedsiębiorca niezarejestrowany jako podatnik VAT czynny?
Czy wobec przestawionego stanu faktycznego, w grudniu 2023 r. Wnioskodawcy przysługiwało prawo do skorygowania, w odpowiednich okresach podatku VAT należnego z niezapłaconych przez dłużnika faktur VAT za dzierżawę (…), których nieściągalność została uprawdopodobniona w 2021 r. 2022 r. i 2023 r.
Czy w związku z prawomocnym postanowieniem o zatwierdzeniu układu Dłużnika należy skorygować deklarację VAT zgodnie z art. 89a ust. 4 UVAT zgodnie z terminami wpływu kolejnych spłat należności? Czy w momencie nieterminowej spłaty należności należy wykazywać przywrócenie wartości VAT należnego w rejestrze VAT sprzedaży w datach realnej zapłaty części wierzytelności? Czy w związku z prawomocnym postanowieniem
W związku z powyższym, w stosunku do faktur zakupowych, dotyczących zobowiązań objętych częściową redukcją długu w wyniku postępowania restrukturyzacyjnego, dla których termin 90 dni od terminu płatności przypadał w miesiącu, w ostatnim dniu którego pozostawali Państwo w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego, zgodnie z art. 89b ust. 1b ustawy nie mają Państwo obowiązku dokonania korekty odliczonego
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi na złe długi.
Ustalenie momentu, do którego są Państwo uprawnieni do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu świadczenia usług na terytorium kraju wskazanych w zdarzeniu przyszłym zgodnie z art. 89a ust. 1 ustawy o VAT w sytuacji, gdy nastąpi rozwiązanie umowy spółki komandytowej Dłużnika w wyniku uchwały jej wspólników, która następnie zostanie zgłoszona do właściwego sądu rejestrowego
Możliwość dokonania przez Wierzyciela korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego na podstawie art. 89a ustawy.
Są Państwo zobowiązani do dokonania korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego wynikającego z nieuregulowanych faktur, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 90. dzień od dnia upływu terminu płatności określonego w fakturach.
Ulga na złe długi - art. 89b - obowiązki dłużnika po ogłoszeniu postępowania restrukturyzacyjnego.
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Rozliczenia podatkowe związane z leasingiem finansowym samochodów osobowych.
W zakresie ustalenia, czy w przypadku transakcji handlowych, dla których określono harmonogram spłat - prawo lub obowiązek korekty podstawy opodatkowania/straty lub dochodu w trybie odpowiednio art. 18f ust. 1-2 lub art. 25 ust. 19 UPDOP powstaje wyłącznie w zakresie rat, których termin zapłaty upłynął.
Możliwość skorygowania faktur wystawionych „do zera” oraz okresu rozliczeniowego ujęcia ich w JPK VAT. Obowiązek skorygowania JPK VAT za miesiąc I 2021 r.
Możliwość skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego zgodnie art. 89a ust. 2a pkt 2 ustawy.
Prawo do skorzystania z ulgi za złe długi poprzez korektę.