Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 23 marca 2016 r., sygn. II SA/Kr 737/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Renata Czeluśniak Sędziowie : WSA Krystyna Daniel (spr.) WSA Paweł Darmoń Protokolant : sekretarz sądowy Małgorzata Piwowar po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 marca 2016 r. sprawy ze skargi M. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia 16 kwietnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji

Uzasadnienie

Burmistrz Miasta B. decyzją z 10.02.2015 r., na podstawie art. 59 ust. 1, art. 60 ust. 1, 4 oraz art. 61 w związku z art. 53 ust. 4 pkt 6, 9 i art. 64, 65 ustawy z 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj Dz. U. z 2012 r, Nr 80, póz. 647 ze zm.) na wniosek Z.B. ustalił warunki zabudowy dla inwestycji: budowa 9 budynków mieszkalnych jednorodzinnych i 9 zjazdów z drogi publicznej (działka nr [...] ) na działce nr [...] przy ul. [...] w B.

W uzasadnieniu organ podał, że dla wskazanego we wniosku terenu Gmina Miasta B. nie posiada obowiązującego planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego, zatem zgodnie z treścią art. 4 ust. 2 i art. 59 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym inwestycja wymaga ustalenia warunków zabudowy. Złożony wniosek spełniał warunki określone w art. 52 ust. 2 ustawy. Rozstrzygnięcie decyzji oparto na materiałach planistycznych, zawartych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, który utracił ważność, a który uzyskał wymagane przepisami zgody na wyłączenie gruntów z produkcji rolnej, Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta B. , wynikach analizy warunków i zasad zagospodarowania terenu, jego zabudowy, wynikających z przepisów odrębnych, stanu faktycznego i prawnego terenu, na którym przewiduje się realizację inwestycji.

Organ nadmienił, że poprzednia decyzja wydana w sprawie została uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w T. , a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z 4.06.2014 r, sygn. akt.: II SA/Kr 1195/13 skargę oddalił. Biorąc pod uwagę wskazane przez SKO uchybienia w wydanej decyzji o warunkach zabudowy, dokonano ponownej analizy funkcji i cech zabudowy i zagospodarowania terenu poprawnie wyznaczonego obszaru analizowanego, tj. w odległości 1200m od granic działki nr [...] . Z przeprowadzonej ponownie analizy na wyznaczonym obszarze w zakresie funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu oraz zgromadzonych w postępowaniu dokumentów wynika, ze zostały spełnione warunki określone w art. 61 ust. 1 ustawy. Projekt decyzji został sporządzony przez osobę uprawnioną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00