Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 września 2009 r., sygn. IV SA/Wa 203/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Wykowski, Sędziowie Sędzia WSA Alina Balicka, Sędzia WSA Łukasz Krzycki (spr.), Protokolant Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 września 2009 r. sprawy ze skargi "B." Sp. z o.o. z siedzibą w S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] grudnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy - oddala skargę -

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2008 r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W. na zasadzie art. 138 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000, Nr 98, poz. 1071 tj. ze zm.), zwanej dalej "kpa", uchyliło w całości decyzję Prezydenta W. z dnia [...] lipca 2008 r. Nr [...] i przekazało sprawę organowi I instancji do ponownego rozpatrzenia.

Prezydent W. uchyloną decyzją ustalił warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie 2 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, 3 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej (po 5 segmentów w szeregu) oraz 19 szamb szczelnych na działkach ew. nr [...], [...] w obrębie [...], położonych przy ul. [...], na terenie Dzielnicy W. w W.

W odwołaniu K. P., I. P., B. W., J. D., A. K., I. G., M. N., E. Z. wskazali, iż nie otrzymali zawiadomienia o rozpoczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla w/w działek, co uniemożliwiło im wzięcie czynnego udziału w sprawie. Podnieśli także, iż w analizie zagospodarowania terenu nie wliczono średniego wskaźnika wielkości zabudowy dla całego obszaru analizowanego, tylko dla poszczególnych rodzajów zabudowy. Organ ustalił średni wskaźnik w wysokości 0,30 % argumentując to istnieniem w obszarze analizowanym zabudowy szeregowej o takim właśnie wskaźniku, czym naruszył § 5 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz. 1588), zwanego dalej "rozp.".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00