Wyrok WSA w Lublinie z dnia 29 stycznia 2009 r., sygn. II SA/Lu 603/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski, Sędziowie Sędzia WSA Joanna Cylc - Malec, Sędzia NSA Krystyna Sidor (sprawozdawca), Protokolant Asystent sędziego Łucja Krasińska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 29 stycznia 2009 r. sprawy ze skargi M. P., K. B. i Z. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r., Nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy o d d a l a s k a r g ę.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 kpa w zw. z art. 59 ust. 1 i art. 61 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27 marca 2003r.o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80, poz. 717 ze zm.) Samorządowe Kolegium Odwoławcze w B. P. po rozpoznaniu odwołania Z. W., M. P. i K. B. utrzymało w mocy decyzję Wójta Gminy K. z dnia [...] ustalającą dla T. S. warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie obory o obsadzie docelowej 40 DJP oraz zbiornika na płynne odchody zwierzęce oraz płyty do składowania obornika i zbiornika ścieków sanitarnych na działce nr [...] położonej w miejscowości O.
Postępowanie toczy się z wniosku T. S. z dnia 24 listopada 2006r. o ustalenie warunków zabudowy dla budowy obory dla krów o obsadzie 40 DJP oraz związanych z nią obiektów czyli płyty gnojowej oraz dwóch zbiorników: jednego na gnojówkę, a drugiego na ścieki sanitarne. Planowana obora to budynek o wymiarach 45 x 24 x 8 m, a planowana powierzchnia płyty gnojowej to ok.180 m2, zaś zbiornika na gnojówkę ok.140 m2.
Sprawa ze względu na uchybienia procesowe była kilkakrotnie rozpoznawana przez organy obu instancji.