Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 25 sierpnia 2008 r., sygn. VIII SA/Wa 143/08

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Artur Kot, Sędziowie Sędzia WSA Iwona Owsińska-Gwiazda /sprawozdawca/, Sędzia WSA Sławomir Fularski, Protokolant Aleksandra Borkowska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 sierpnia 2008 r. sprawy ze skargi A.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] czerwca 2007 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] kwietnia 2007 r., znak [...] Burmistrz Miasta S. ustalił - po rozpoznaniu wniosku A.K. - warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie obiektu w zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej, na działce nr ew. [...] przy ul. [...].

W uzasadnieniu decyzji wskazano, iż przed wydaniem decyzji przeprowadzona została analiza warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r.

w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy

i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Z analizy wynika, iż teren inwestycji jest częściowo zainwestowany, posiada dostęp do drogi publicznej i jest wyposażony w infrastrukturę techniczną niezbędną dla realizacji zamierzonej inwestycji. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie wyłączonym z produkcji rolnej, nie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, oraz dla którego obowiązek sporządzenia takiego planu nie obowiązuje ani nie został ustalony. Ustalono nieprzekraczalną linię zabudowy od strony przyległej drogi publicznej - w odległości 12 metrów od zewnętrznej krawędzi prostego (przed skrzyżowaniem) odcinka obsługującej teren inwestycji drogi gminnej (ul. F.). Wskaźnik wielkości powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki wynosi 40 %. W analizie wskazano również wysokość elewacji planowanego obiektu do 3,5 metra, natomiast spadek dachu określono na około 20 stopni. Nie określono jednocześnie szerokości elewacji frontowej budynku. Zdaniem organu przeprowadzona analiza wykazała możliwość realizacji planowanego zamierzenia zgodnie z warunkami określonymi w przedmiotowej decyzji oraz po spełnieniu wymogów wynikających z przepisów prawa budowlanego na etapie postępowania o uzyskanie pozwolenia na budowę. Stwierdzono, że przedmiotowe zamierzenie inwestycyjne jest zgodne z wymogami wynikającymi z przepisów odrębnych i warunkami wynikającymi z przeprowadzonych uzgodnień.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00