Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 22 kwietnia 2008 r., sygn. II SA/Po 559/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jolanta Szaniecka Sędziowie Sędzia NSA Barbara Kamieńska Sędzia WSA Wiesława Batorowicz (spr.) Protokolant Starszy sekretarz sądowy Monika Pancewicz po rozpoznaniu w Poznaniu na rozprawie w dniu 22 kwietnia 2008 r. sprawy ze skargi M.B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy terenu I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta P. z dnia [...] r. nr [...] znak [...], II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. na rzecz skarżącego kwotę [...] zł (...) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego, III. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. /-/ W. Batorowicz /-/ J. Szaniecka /-/ B. Kamieńska

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P. po rozpatrzeniu odwołania M. i M. B. od decyzji Prezydenta Miasta P. z dnia [...] r. nr [...] znak [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla budynków jednorodzinnych, dwumieszkaniowych w zabudowie bliźniaczej z częścią handlowo-usługową na działkach nr [...] i [...] (obręb S.) w P. przy ul. P. [...] i [...] - utrzymało decyzję w mocy.

Pismem z dnia [...] r. złożono wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych, dwumieszkaniowych w zabudowie bliźniaczej - segment lewy i segment prawy - z częścią handlowo-usługową położonych na działkach nr [...] i [...], [...] (obręb S.) w P. przy ul. P. [...] i [...]. Wskazał, że na dzień złożenia wniosku stan zagospodarowania terenu obejmował mieszkalnictwo i handel, jednocześnie jednak stwierdził, iż działki nie były zabudowane. Planowana inwestycja miała objąć zabudowę [...] m2 powierzchni działek (w tym powierzchni usługowo-handlowej około [...] m2), co stanowiło [...] % powierzchni terenu objętego wnioskiem. Dnia [...]r. wnioskodawca zapoznał się z wynikami analizy, a [...] r. zaakceptował wyniki analizy i wycofał z wniosku teren działki nr [...] oraz poprosił o ustalenie warunków zabudowy zgodnie z wynikami analizy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00