Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 kwietnia 2008 r., sygn. IV SA/Wa 1783/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jakub Linkowski, Sędziowie Sędzia WSA Aneta Opyrchał (spr.), Asesor WSA Agnieszka Wójcik, Protokolant Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 kwietnia 2008 r. sprawy ze skargi K. P. i T. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia (...) lipca 2007 r. nr (...) w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję Burmistrza Gminy i Miasta w Ż. z dnia (...)maja 2007 r. nr (...); 2. zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku. 3. przyznaje ze środków budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na rzecz adwokata (...) prowadzącego Kancelarię Adwokacką przy ul. (...) w W. kwotę 240 (dwieście czterdzieści) złotych oraz kwotę 52,80 (pięćdziesiąt dwa 80/100) złotych stanowiącą 22 % podatku VAT, tytułem nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu.
UZASADNIENIE
M. K. 18 stycznia 2006r. wniósł o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie i nadbudowie budynku handlowo -usługowego, z przeznaczeniem poddasza na funkcję mieszkaniową, a rozbudową funkcji handlowo - usługowej na działce nr (...) przy Placu P. w Ż. W piśmie z 16 stycznia 2007r. sprecyzował ów wniosek określając inwestycję jako rozbudowa budynku handlowo - usługowego oraz nadbudowa o część mieszkalną.
Burmistrz Gminy i Miasta w Ż. decyzją z (...) maja 2007r. ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na zabudowie handlowo - usługowej i mieszkaniowej jednorodzinnej, sprowadzającej się do rozbudowy i przebudowy istniejącego budynku handlowo - usługowego, w tym rozbudowę obiektu w kierunku południowo - wschodnim o lokum o powierzchni zabudowy 64 m2 i nadbudowę - przebudowę istniejącego poddasza dla potrzeb mieszkaniowych. W punkcie 5 decyzji organ zawarł ustalenia dotyczące obsługi w zakresie komunikacji, ustalając, iż zjazd do działki istnieje z Placu P. oraz przez nieruchomość oznaczoną w ewidencji gruntów nr (...) należącą do K. i T. P. na zasadzie służebności drogi koniecznej zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w M. z (...) kwietnia 2004r., sygn. akt (...). Następnie w uzasadnieniu wskazano, iż zabudowę działki stanowią budynek handlowo -mieszkalny i gospodarczy, oraz że nieruchomość spełnia funkcję mieszkalno -handlową. Z kolei w analizie tekstowej podał, iż teren działki nr (...) posiada dostęp do drogi publicznej przez zjazd do działki istniejący z Placu P. poprzez nieruchomość nr (...) na zasadzie służebności drogi koniecznej (punkt 1). Działka jest zabudowana budynkiem mieszkalnym murowanym, w którym wykonywana jest działalność handlowo - usługowa (punkt 3).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right