Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 20 marca 2008 r., sygn. I SA/Ol 49/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Andrzej Błesiński (spr.), Sędziowie sędzia WSA Tadeusz Piskozub, sędzia WSA Wojciech Czajkowski, Protokolant Dariusz Idzikowski, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 20 marca 2008r. sprawy ze skargi M. J. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]" numer "[...]" w przedmiocie uchylenia decyzji ostatecznej po wznowieniu postępowania i określenia zobowiązania w podatku od towarów i usług za wrzesień 2002r. I. oddala skargę; II. przyjmując, że skarga podlega wpisowi stałemu, nakazuje zwrócić skarżącemu kwotę 411 (czterysta jedenaście) zł tytułem różnicy między wpisem pobranym a wpisem należnym.

Uzasadnienie

M. J. w 2002r. był właścicielem stacji benzynowej. Prowadząc działalność gospodarczą dokonywał zakupu paliwa m.in. od Spółki A oraz od H. S.

Decyzją z dnia "[...]", nr "[...]" Naczelnik Urzędu Skarbowego określił M. J. zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za wrzesień 2002r. w wysokości 1.900 zł. Stwierdzono bowiem, iż jedna z faktur dokumentująca zakup paliwa nie była tożsama ze swoją kopią. Tym samym doszło do naruszenia § 48 ust. 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. nr 27, poz. 268 ze zm., dalej cyt. jako rozporządzenie). Decyzja została doręczona podatnikowi i po upływie terminu do wniesienia odwołania stała się ostateczna.

W dniu "[...]" do Naczelnika Urzędu Skarbowego wpłynął wynik kontroli dokonanej przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w stosunku do M. J.. Kontrola obejmowała sprawdzenie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2002r. Z ustaleń kontrolnych wynikało, iż podatnik w rejestrze zakupu VAT za wrzesień 2002r. zaewidencjonował faktury VAT wystawione przez H. S. , które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00