Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 4 sierpnia 2006 r., sygn. III SA/Wr 344/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym; Przewodniczący Sędzia NSA - Krystyna Anna Stec Sędziowie Sędzia WSA - Maciej Guziński Asesor WSA - Anetta Chołuj (sprawozdawca) Protokolant: Halina Rosłan po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 04 sierpnia 2006 r. sprawy ze skargi T. C. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. z dnia 10 czerwca 2005 r. Nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w J. z dnia 14 czerwca 2004 r. nr [...]; II. określa, że decyzje wymienione w pkt I nie mogą być wykonane.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 10 czerwca 2005 r. nr [...] Państwowy Wojewódzki inspektor Sanitarny we W. działając na podstawie art. 12 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tekst jedn. z 1998 r. Dz. U. Nr 90, poz. 575 ze zm.), § 10 ust. 1 i 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 listopada 1983r. w sprawie chorób zawodowych (Dz. U. Nr 65, poz. 294 ze zm.) oraz na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 K.p.a. - po rozpatrzeniu odwołania T. C. od decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w J. z dnia 14 czerwca 2004r. nr [...], znak [...] - o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej narządu słuchu - ujętej w pozycji 15 Wykazu chorób zawodowych, utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W motywach rozstrzygnięcia - w zakresie ustaleń faktycznych - organ odwoławczy podał, że jak ustalono - T. C. był zatrudniony od 1974 r. do chwili obecnej w Kuźni J. S.A. w J. na stanowiskach ustawiacza, technologa, specjalisty ds. technologicznych, głównego kuziennika, kierownika projektu w narażeniu na ponadnormatywny hałas.

W związku z podejrzeniem choroby zawodowej, chory został skierowany na badania do D. Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy we W. Oddział w L., które w dniu 29 maja 2003 r. zakończyły się wydaniem orzeczenia lekarskiego o nie rozpoznaniu choroby zawodowej - uszkodzenia słuchu wywołanego działaniem hałasu. W uzasadnieniu tego orzeczenia lekarskiego wskazano, że "Wykonane aktualnie badania audiometryczne (tonalna i impedancyjna) wykazały ubytek słuchu o charakterze odbiorczym w stopniu niewielkim. Podobny ubytek słuchu obserwowano w jedynym z dostarczonych audiogramów z 23 kwietnia 1993 r."

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00