Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 30 sierpnia 2006 r., sygn. III SA/Wr 49/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska Sędziowie: Sędzia NSA Anna Moskała (sprawozdawca) Asesor WSA Anetta Chołuj Protokolant: Jolanta Ryndak po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 30 sierpnia 2006 r. sprawy ze skargi L. B. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. z dnia [...], nr [...] (znak [...]) w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

W orzeczeniu Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy we W. stwierdzono brak podstaw do rozpoznania choroby zawodowej u L. B. Wskazano, że rozpoznane u skarżącego zmiany chorobowe w zakresie górnych dróg oddechowych nie są uwzględnione w obowiązującym wykazie chorób, natomiast normatywy higieniczne na stanowisku pracy pacjenta nie były przekroczone.

W orzeczeniu lekarskim z dnia [...] wydanym w trybie odwoławczym przez Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. J. N. w Ł. stwierdzono brak podstaw do rozpoznania choroby zawodowej u L. B. Rozpoznano przewlekły suchy nieżyt krtani z objawami dysfonii hiperfunkcjonalnej i skrzywienie przegrody nosa. Orzeczono, że stwierdzone zmiany nie wykazują związku przyczynowego z warunkami pracy na stanowisku szlifierza. Według oceny środowiskowej stężenie pyłów w miejscu pracy nie przekraczało NDS. Rozpoznane schorzenie błony śluzowej górnych dróg oddechowych ma podłoże infekcyjne i nie przedstawia klinicznych cech choroby zawodowej.

Na skutek zgłoszenia dokonanego przez Instytut Medycyny Pracy w Ł. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny We W. wszczął z urzędu w dniu [...] postępowanie w sprawie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej wywołanej działaniem substancji drażniących u L. B. Ustalono, że skarżący w latach 1974 - 1999 pracował w A S.A. jako szlifierz, w tym przez jeden rok jako frezer. Z charakterystyki miejsca pracy wynika, że pomiary środowiskowe wykonane od 1990 r. wykazały dopuszczalne nasilenie hałasu i zapylenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00