Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 9 lipca 2015 r., sygn. II OSK 625/15
Jak podkreśla się w doktrynie, celem tego ograniczenia jest ochrona ważnego interesu publicznego w postaci zapewnienia jak największej niezależności w sprawowaniu funkcji radnego, wybranego przez ogół mieszkańców gminy posiadających czynne prawo wyborcze, co niewątpliwie wzmacnia rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Jerzy Stelmasiak sędzia NSA Małgorzata Stahl (spr.) sędzia del. WSA Paweł Groński Protokolant starszy asystent sędziego Tomasz Godlewski po rozpoznaniu w dniu 9 lipca 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Gminy Be. - Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Be. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 27 listopada 2014 r. sygn. akt III SA/Lu 595/14 w sprawie ze skargi Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Be. na uchwałę Rady Gminy Bo. z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Gminy Bo. oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie wyrokiem z dnia 27 listopada 2014 r. oddalił skargę Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Be. na uchwałę Rady Gminy Bo. z dnia [...] marca 2014 r., nr [...] w przedmiocie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Gminy Bo. A. W., zatrudnionym w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Be.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right