Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.373.2024.5.IN
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Skoro Strony transakcji (Państwo oraz Sprzedawca) nie złożyły skutecznie w akcie notarialnym, do zawarcia którego doszło w związku z dostawą lokalu, zgodnego oświadczenia, że wybierają opodatkowanie podatkiem VAT dostawy lokalu, a zatem nie zrezygnowały skutecznie ze zwolnienia, to w analizowanej sprawie znajduje zastosowanie przepis art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy.
Spełnienie warunku zatrudnienia, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Uznanie wartości Rekompensaty za element podstawy opodatkowania podatkiem VAT, w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Czy usługa wynajmu wskazanej nieruchomości na rzecz nowo założonej spółki opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiła dla tej spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy będzie podlegała opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Kwalifikacja wynagrodzenia wypłacanego jednoosobowej działalności gospodarczej Prezesa Zarządu Spółki.
Zastosowanie przepisów dot. CIT estońskiego w odniesieniu do spółki, która powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym braku wyłączenia podmiotowego z CIT estońskiego na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c oraz możliwości zastosowania preferencji dotyczącej zatrudnienia oraz stawki ryczałtu przewidzianych dla małego podatnika.
Skutki dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek posiadania udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji.
Uznanie Spółki powstałej w wyniku przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością za podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności i możliwości skorzystania z tego tytułu na podstawie art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT z 10% stawki ryczałtu oraz możliwości skorzystania na podstawie art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT z 10% stawki ryczałtu jako mały podatnik.
Czy w przypadku zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku powstanie dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
1. Czy w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) wniosku, w związku z art. 28m ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka stosująca opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek będzie zobowiązana wykazać dochód w wysokości odpowiadającej kwocie zysku wypłaconego w danym roku obrotowym z kapitału zapasowego Spółki na rzecz jej wspólników, zgodnie z opisem zdarzenia przyszłego
Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty przez Spółkę z o.o. opodatkowaną ryczałtem od dochodów spółek, która powstała z przekształcenia JDG, zysku wypracowanego przed zmianą formy prawnej JDG.
W zakresie zastosowania mechanizmu odliczenia przewidzianego w art. 30a ust. 19 ustawy o PIT w odniesieniu do wypłaty zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy oraz sposobu ustalenia podstawy opodatkowania w sytuacji wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, pochodzącej z zysku osiągniętego w okresie opodatkowania Ryczałtem.
Czy powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z przekształcenia z jednoosobowej działalności gospodarczej, będzie uznawana jako spółka rozpoczynająca działalność na gruncie przepisów art. 28j ust. 2 ustawy o CIT, a tym samym, czy taki podmiot będzie miał prawo do zastosowania stawki 10 % podatku dochodowego w pierwszym roku działalności spółki?
Wnioskodawca będzie mógł korzystać z estońskiego CIT, w sytuacji gdy Pierwszy Wspólnik posiada status fundatora fundacji rodzinnej, a Drugi Wspólnik posiada status beneficjenta fundacji rodzinnej oraz obaj będą otrzymywali z tego tytułu okresowe świadczenia o charakterze pieniężnym
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy będzie mogła podlegać, od momentu uzyskania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek (Rozdział 6b ustawy o CIT), tzw. estońskim CIT
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny ogółu praw i obowiązków.
Skutki podatkowe wypłaty wspólnikowi niepodzielonych zysków spółki jawnej po jej przekształceniu w spółkę z o.o., opodatkowaną estońskim CIT.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
SkutkI podatkowe wypłaty zysków wypracowanych przez spółkę cywilną do dnia przekształcenia w spółkę z o.o., wypłacanych już po przekształceniu, w sytuacji zmiany formy opodatkowania na „estoński CIT”.