Interpretacja indywidualna z dnia 28 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.392.2024.1.MMA
Termin rozliczenia waloryzacji wynagrodzenia (podwyższenia podstawy opodatkowania).
Termin rozliczenia waloryzacji wynagrodzenia (podwyższenia podstawy opodatkowania).
Pracownicy niewykorzystujący urlopu wypoczynkowego w terminie, tj. w roku, za który przysługuje, generują tzw. zaległy urlop. Ten powinien być wykorzystany do 30 września następnego roku. A to oznacza, że niewykorzystany urlop za 2023 r. należy wykorzystać do 30 września 2024 r. Jeżeli pracownik rozpocznie wykorzystywanie zaległego urlopu 30 września 2024 r., warunek udzielenia zaległego urlopu zostanie
Obowiązek informacyjny po stronie banku w związku z przedawnieniem roszczenia.
Prawo do otrzymania zwrotu kwoty podatku naliczonego w terminie 180 dni od dnia złożenia rozliczenia bezpośrednio na rachunek bankowy na podstawie art. 87 ust. 1 w związku z art. 87 ust. 5a ustawy.
Forma opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Możliwość odliczenia od dochodu wpłat na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego.
Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 18f ustawy o CIT w zawiązku z zawartym porozumieniem.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano-montażowych w przypadku odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
Uznanie Państwa za podatnika zobowiązanego do odpowiedniego rozliczenia podatku należnego z tytułu energii elektrycznej wprowadzonej do sieci; obowiązek rozliczenia przez Państwa każdej ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci energetycznej; uznanie, że wartość energii wprowadzonej do sieci przez Państwa a opisanej przez Spółkęna fakturze jako „wartość netto” stanowi po Państwa stronie kwotę
Ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym ma być rozliczona waloryzacja wynagrodzenia podwyższająca podstawę opodatkowania z tytułu świadczenia usług budowlanych.
Skutki podatkowe zawarcia przez Spółkę umowy o przeniesienie prawa własności Sieci Wodociągowo - Kanalizacyjnej, wynikające z art. 18f updop i wpływ ustalenia w umowie terminów płatności poszczególnych rat, przekraczających 60 dni od dnia doręczenia Spółce przez Inwestora faktury lub rachunku, potwierdzających przeniesienie prawa własności Sieci Wodociągowo - Kanalizacyjnej na obowiązki Wnioskodawcy
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportu, podstawa opodatkowania ww. czynności, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT, prawo do odliczenia podatku VAT oraz termin realizacji prawa do odliczenia podatku VAT.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, nabytej w części na podstawie testamentu i w części w spadku po osobie, która również nabyła ją na podstawie testamentu.
Ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać odliczenia podatku naliczonego.
Czy po zakończeniu opodatkowania Spółki Ryczałtem, będzie ona zobowiązana do zapłaty Ryczałtu z tytułu zysku netto wypracowanego w okresie opodatkowania Ryczałtem i w tym okresie przeznaczonego na podstawie uchwały wspólników Spółki na jej kapitał zapasowy dopiero z chwilą jego rozdysponowania, zgodnie z zasadami określonymi w art. 28t ust. 1 pkt 2 UPDOP?
Mają Państwo prawo odliczyć podatek naliczony, w rozliczeniu za okres, w którym należność została uregulowana.
Stwierdzenie, czy oświadczenie Wnioskodawcy o rezygnacji ze zwolnienia oraz wyborze opodatkowania opisanych transakcji zostało złożone w terminie wymaganym dla skuteczności takiego oświadczenia, zgodnie z art. 43 ust. 10 pkt 2 ustawy.
Po zmianie przepisów, które obowiązują od 1 stycznia 2022 r., płatnicy składek mogą składać korekty dokumentów rozliczeniowych tylko w określonych terminach. Dokumenty za okres od stycznia 1999 r. do 31 grudnia 2021 r. można korygować wyłącznie do 1 stycznia 2024 r. Po tym terminie korekty będą mogły być sporządzane wyłącznie z urzędu przez ZUS na podstawie wyroku sądowego lub decyzji administracyjnej
W zakresie sposobu rozliczenia wpłaty na IKZE.
Dotyczy ustalenia: - czy czynność wydania Karty spowoduje obowiązek rozpoznania przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy; - w którym momencie Wnioskodawca ma obowiązek rozpoznania przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu sprzedaży towarów przy pomocy Karty; - czy Wnioskodawca winien rozpoznać obowiązek podatkowy w podatku
Sprzedaż udziału w lokalu mieszkalnym, nabytego w drodze spadku po osobie, która również nabyła go w drodze spadku mniej niż pół roku wcześniej, stanowi źródło przychodu z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT w związku z art. 10 ust. 5 tej ustawy, ponieważ została dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jego nabycie przez spadkodawcę. Dochód z tego zbycia
W zakresie ustalenia czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że wynagrodzenie zapłacone z góry przez kontrahenta na rzecz Spółki za świadczone przez nią usługi powinno być rozpoznawane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c ustawy CIT, jako przychód w ostatnim dniu każdego okresu rozliczeniowego przyjętego w zawartej przez Spółkę Umowie.
Zmiany formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej – nieskutecznie złożone oświadczenie o wyborze formy opodatkowania podatkiem liniowym.
Czy Spółka jest transparentna podatkowo i w związku z tym nie jest zobowiązana do rozliczania podatku dochodowego od swoich przychodów.