Interpretacja indywidualna z dnia 17 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.133.2020.11.JS/AZ
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Zaliczenie wydatków poniesionych na zaniechaną inwestycję do kosztów uzyskania przychodów.
Zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup budynków, w związku z ich późniejszym wyburzeniem.
W zakresie ustalenia, czy: - wartości wyburzonych Budynków (cena nabycia w celach inwestycyjnych) będzie stanowić dla Państwa koszt uzyskania przychodu w dacie wyburzenia tych Budynków jako koszt zaniechanej inwestycji, - koszty wyburzenia będą stanowić dla Państwa koszty uzyskania przychodu w dacie poniesienia.
Ustalenie, czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w dacie podjęcia uchwały Zarządu Spółki o trwałym zaniechaniu inwestycji wydatków opracowanie koncepcji budowy/modernizacji/zagospodarowania obiektów, opracowywanie dokumentacji projektowej/technicznej inwestycji, koszty wynagrodzeń pracowników zajmujących się danym zadaniem, koszty podróży służbowych związanych z
Koszty uzyskania przychodów – zaniechana inwestycja
Opodatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym planowanej sprzedaży działek oraz możliwości zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia tych nieruchomości.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
zwolnienie od podatku dostawy budynku usługowo-handlowego wraz z gruntem oraz korekty podatku naliczonego od zaniechanej inwestycji.
Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty związane z realizację zadania inwestycyjnego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zakwalifikowania poniesionych wydatków jako kosztów zaniechanej inwestycji, oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na nabycie lokalu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy koszty poniesione w związku z zaniechaniem inwestycji powinny być alokowane do wyniku z działalności opodatkowanej podatkiem dochodowym od osób prawnych na zasadach ogólnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy koszty poniesione w związku z zaniechaniem inwestycji mogą zostać uwzględnione w wyniku podatkowym Spółki zgodnie z art. 15 ust. 4f ww. ustawy.
Czy koszty zaniechanej inwestycji stanowią koszty uzyskania przychodów w dniu wydanego zarządzenia prezesa zarządu dotyczącego likwidacji inwestycji? Czy Spółka miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jako wydatki zaniechanej inwestycji, wydatki na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego przyłącza sieci cieplnej wraz z siecią telemetryczną do planowanego obiektu aquaparku, biorąc pod
wydatków poniesionych na zakup budynków i budowli, które nie zostały zaliczone do środków trwałych tej działalności (ponieważ nie spełniały kryteriów do uznania ich za środki trwałe), lecz zostały wyburzone w celu wybudowania w ich miejsce innych obiektów budowlanych, - niezamortyzowanej wartości środków trwałych, które zostały zlikwidowane w związku z planowaną nową inwestycją budowlaną, - wydatków
1. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci odsetek bankowych od kredytu inwestycyjnego poniesione po dniu zakończenia i przyjęcia do użytkowania I etapu inwestycji powinny jako koszty inwestycji zaniechanych zostać zaliczone do kosztów podatkowych w dacie podjęcia decyzji o jej zaprzestaniu, zgodnie z art. 15 ust. 4f? 2. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci zakupu usług projektowych
1. Czy całkowita kwota wydatków poniesionych na potrzeby Inwestycji (tj. zarówno koszty wyburzenia budynku biurowego, jak również wszystkie pozostałe wskazane wydatki inwestycyjne) powinna zostać rozpoznana przez Spółkę dla celów podatku dochodowego od osób prawnych jako koszt zaniechanej inwestycji potrącalny w dacie likwidacji Inwestycji, tj. w 2009 r., zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o podatku
1. Czy całkowita kwota wydatków poniesionych na potrzeby Inwestycji (tj. zarówno koszty wyburzenia budynku biurowego, jak również wszystkie pozostałe wskazane wydatki inwestycyjne) powinna zostać rozpoznana przez Spółkę dla celów podatku dochodowego od osób prawnych jako koszt zaniechanej inwestycji potrącalny w dacie likwidacji Inwestycji, tj. w 2009 r., zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o podatku
Czy Wnioskodawca uprawniony jest to zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na budowę linii produkcyjnej, a jeśli tak to w jakim momencie?
Czy wydatki na zaniechaną realizację projektu budowy elektrociepłowni opartej o paliwo w postaci ciężkiej frakcji ropy naftowej można zaliczyć w poczet kosztów uzyskania przychodów?
Czy Spółka jest uprawniona do rozpoznania jako koszty uzyskania przychodów w 2011 r. wydatków poniesionych na prace przygotowawcze dotyczące Inwestycji w postaci opracowań, raportów, itp., których realizacja została zaniechana i które w związku z tym zostały zlikwidowane w 2011 r.?
Czy w chwili zbycia inwestycji wymienione wyżej nakłady na inwestycję Spółka może zaliczyć do kosztów podatkowych?