Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.466.2024.2.AK
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego
Korekta faktury i korekta deklaracji jest prawem, ale w wielu przypadkach także obowiązkiem podatnika. Niekiedy też korekta faktury wymusza korektę deklaracji. Istnieją jednak pewne ograniczenia w dokonywaniu korekt faktur i deklaracji.
Skutki podatkowe związane z emisją kuponów (tokenów).
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwrot nadpłaconego podatku VAT od zaliczek, korekta deklaracji VAT i złożenia wniosku o zwrot nadpłaty.
Ustalenie, czy uiszczany przez gości zadatek, który nie podlega zwrotowi, stanowi wynagrodzenie za usługę, prawo do korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu zatrzymania zadatku, termin do dokonania korekty kwoty podatku należnego w przypadku, gdy wpłata została udokumentowana fakturą oraz przy użyciu kasy fiskalnej.
Moment opodatkowania Wpłaty otrzymanej przez Spółkę oraz prawo do zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w odniesieniu do dokonanych dostaw.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
1. Czy w związku z Podziałem po stronie Spółki nie powstanie dochód (przychód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. 2. Czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniony do wykazania jako kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16a-16m Ustawy o CIT, dotyczących składników majątkowych wchodzących w skład wydzielanego ZCP za miesiąc Podziału. 3. Czy Spółka Przejmująca
Obowiązek dokonania korekt faktur z tytułu świadczonych usług zapewnienia oprawy muzycznej i słownej imprez okolicznościowych, festynów, zabaw tanecznych.
Brak możliwości dokonania korekty faktur sprzedażowych stosując stawkę 0% i otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku
W zakresie kwalifikacji Wynagrodzenia reorganizacyjnego (tzw. Exit Fee) do kosztów podatkowych innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami oraz momentu ujęcia faktury korygującej ww. Wynagrodzenie.
Czy Wnioskodawca w zakresie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu od różnicy pomiędzy fakturą VAT pierwotną, a fakturą VAT korygującą in plus.
Brak obowiązku dokonania korekty faktury VAT w związku z zastosowaniem zwolnienia od podatku VAT dla wykonanej usługi rozwojowej.
Wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, w sytuacji gdy prawo do odliczenia powstanie przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie zobowiązany do wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zmniejszających
Dotyczy rozliczeń związanych ze zwrotem towaru.
Czy Spółka, zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ma prawo do pomniejszenia przychodów podatkowych za 2016 r. o kwotę 252.505,03 zł za roboty dodatkowe wykonane na rzecz Szpitala na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w (…) z dnia 24 listopada 2016 r. oddalającego powództwo Spółki o zapłatę za roboty dodatkowe?
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz korekty i zwrotu podatku.
Rozpoznanie stałego miejsca prowadzenia działalności i rozliczenia otrzymanych zaliczek
1. Który z podmiotów, tj. Wnioskodawca czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniona do rozliczenia korekt przychodów związanych z działalnością ZCP Wydzielanym dotyczących przychodów rozpoznanych przed dniem podziału? 2. Który z podmiotów, tj. Wnioskodawca czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniona do rozliczenia korekt kosztów związanych z działalnością ZCP Wydzielanym dotyczących kosztów poniesionych
Rozliczenia zwrotu towarów i ich przemieszczenia.
Opłat od środków spożywczych w zakresie : - pomniejszenia kwoty opłaty należnej w bieżącym okresie, czyli w okresie w którym została wystawiona faktura korygująca, w przypadku zwrotu/wycofania/ niedostarczenia napojów, - pomniejszenia należnej kwoty opłaty od środków spożywczych bez konieczności podawania w informacji numerów partii napojów w przypadku zwrotu/wycofania /niedostarczenia napojów.
Korekta do faktury VAT RR w związku z podwyższeniem ceny sprzedaży.