Interpretacja indywidualna z dnia 30 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.756.2024.1.KF
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko po rozwodzie, za 2022, przy orzeczeniu opieki naprzemiennej przez sąd i przyznaniu świadczenia wychowawczego (800+) obojgu rodzicom.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, po rozwodzie, za 2023, przy orzeczeniu opieki naprzemiennej przez sąd i przyznaniu świadczenia wychowawczego jednemu z rodziców.
Zastosowanie ulgi prorodzinnej na pełnoletniego niepełnosprawnego syna za 2023 r.
Możliwość rozliczenia się za lata 2020-2024 oraz korekty zeznań jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dzieci po rozwodzie.
Pracodawca pokrywa koszty usług doradztwa podatkowego związane z rocznym rozliczeniem pracownika. Pracownik był okresowo oddelegowany do innej powiązanej spółki mającej siedzibę za granicą. Stąd skomplikowane rozliczenia podatkowe. Czy koszty usług doradztwa podatkowego, które zostały pokryte przez pracodawcę stanowiły będą przychód pracownika otrzymany w naturze?
Możliwość rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Preferencyjne opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dziecko.
1. Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na projektowaniu i produkcji maszyn podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 r., a w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci za 2023 rok, przy pozostawaniu w związku małżeńskim, w trakcie procesu rozwodowego, bez separacji, z zakazem zbliżania.
Możliwość zakwalifikowania w zeznaniu rocznym PIT-37 odprawy emerytalnej, jako przychodu do którego stosuje się zwolnienie od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Skutki podatkowe zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko, za 2023 r., po rozwodzie.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, za lata 2019-2023, po rozwodzie, oraz korekty zeznań.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, po rozwodzie, za 2022 rok.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Brak możliwości preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dzieci ze względu na nieposiadanie określonego stanu cywilnego, tj. pozostawanie w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci za 2022 r., przy dochodach z umowy o pracę oraz dochodach z działalności gospodarczej opodatkowanych podatkiem liniowym, według zasad określonych w art. 30c ustawy o PIT.
Podatnicy, składając zeznanie roczne, mogą skorzystać z ulg podatkowych. Większość z nich podlega odliczeniu od dochodu. Do takich ulg należą ulga rehabilitacyjna i ulga na działalność badawczo-rozwojową, popularnie zwana ulgą B+R. Istnieją również ulgi odliczane od podatku. Najpopularniejszą z nich jest ulga na dziecko. Rozliczając ulgi w zeznaniu rocznym, podatnicy muszą pamiętać, że ustawodawca
Opodatkowanie przychodów z usług remontowo-budowlanych (wyburzeniowych) na nieruchomościach w Niemczech polskiego rezydenta podatkowego.
1. Czy działalność Spółki polegająca na opracowaniu i oferowaniu usług z wykorzystaniem Projektu, opisanego w stanie faktycznym, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, a w konsekwencji uprawnia Spółkę do skorzystania z ulgi, o której mowa w przepisie art. 18d ust. 1 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie określone w pkt 1 jest twierdząca, to czy odpisy
Możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.