Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.471.2024.1.MN
Wypłata komplementariuszowi w trakcie roku podatkowego zaliczek na poczet udziału w zysku Spółki.
Wypłata komplementariuszowi w trakcie roku podatkowego zaliczek na poczet udziału w zysku Spółki.
Wypłata komplementariuszowi w trakcie roku podatkowego zaliczek na poczet udziału w zysku Spółki.
Skutki podatkowe wypłaty zatrzymanych zysków w sytuacji przekształcenia spółki.
Skutki podatkowe połączenia spółek.
Dotyczy przesunięcia samochodu z majątku spółki komandytowej do majątku wspólników.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Moment powstania przychodu z tytułu "bonusu rocznego". Zastosowanie stawki 9% CIT dla spółki komandytowej powstałej z przekształcenia się spółki z o.o.
Ustalenie momentu powstania przychodu z kapitałów pieniężnych w postaci wypłaty dodatkowego wynagrodzenia.
Spółka prawidłowo przyjęła, iż w celu ustalenia statusu małego podatnika i zastosowania obniżonej 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych w roku podatkowym trwającym od 1 maja 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. właściwym okresem, w którym należy badać przychody ze sprzedaży (wraz z należnym podatkiem VAT) będzie okres od 1 stycznia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Od kiedy Spółka komandytowa może stosować stawkę 9% podatku CIT
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wspólnikom zysku wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca ma prawo do stosowania preferencyjnej 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych.
Skutki podatkowe zmniejszenia udziału kapitałowego.
Skutki podatkowe wycofania samochodu ze spółki komandytowej i przekazania go do majątku prywatnego wspólników tej spółki.
Skutki podatkowe wycofania samochodu ze spółki komandytowej przekazania do majątku prywatnego wspólników tej spółki.
Skutki podatkowe otrzymania wynagrodzenia w związku z wystąpieniem ze spółki komandytowej.
Uznanie wnoszonych aportem do spółki komandytowej składników majątkowych materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Czy w świetle art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT w związku z art. 12 ust. 2 oraz ust. 4 Nowelizacji Wnioskodawca uprawniony jest do przyjęcia, że posiadał status małego podatnika w roku podatkowym trwającym od 1 maja 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku i w konsekwencji przysługiwało mu prawo do zastosowania stawki podatku CIT w obniżonej wysokości 9%?
1. Czy Wnioskodawca mógł skorzystać z obniżonej stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9%, na podstawie art. 19. ust. 1 pkt 2 u.p.d.o.p., traktując za okres konieczny dla weryfikacji spełnienia przesłanki nabycia statusu małego podatnika przedział czasowy od 1 stycznia 2021 do 30 kwietnia 2021 r.? 2. Czy Wnioskodawca mógł na tej podstawie wpłacać zaliczki na podatek dochodowy w następnym
– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.
– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.