Interpretacja indywidualna z dnia 22 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.617.2024.1.KFK
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Inwestycji przekazanej w nieodpłatne użytkowanie.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Inwestycji przekazanej w nieodpłatne użytkowanie.
Prawo do odliczenia wydatków związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników oraz obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracowników.
Prawo do odliczenia, opodatkowanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej w części posadowionej na gruncie należącym do Państwa oraz uznanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej posadowionej na gruncie należącym do Gminy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak obowiązku uiszczania opłaty od nieodpłatnie przekazanych napojów, obowiązek zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o zawarciu z zamawiającym umowy, brak obowiązku zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o zawarciu z hurtownikiem umowy, brak obowiązku ujęcia w informacji CUK-1 sprzedaży napojów do hurtowników i zamawiających, uwzględnienie przy ustalaniu zawartości cukrów
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji Drogowej. Nieodpłatne przekazanie Gminie nakładów poniesionych w związku z Inwestycją Drogową nie będzie stanowiło czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów oraz momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków na inwestycję drogową.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania inwestycji drogowej i sieci wodno-kanalizacyjnej przez dewelopera i prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania nakładów przebudowanej infrastruktury elektroenergetycznej.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania infrastruktury drogowej wykonanej przez Państwa na gruncie Gminy oraz prawa do odliczenia w związku z wydatkami poniesionymi podczas budowy infrastruktury drogowej.
Czy Spółka będzie miała prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczanego, w związku z zakupem towarów i usług na potrzeby wymiany elementów infrastruktury elektroenergetycznej, które następnie zostaną nieodpłatnie przekazane innej, niepowiązanej spółce i czy nieodpłatne przekazanie elementów infrastruktury elektroenergetycznej przez Spółkę do (...) będzie czynnością podlegającą
W zakresie: - braku opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazanie wykonanych przez Państwa w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z konieczną dokumentacją projektową oraz nieodpłatnego przeniesienia ustanowionych służebności przesyłu dla tych mediów - na rzecz przedsiębiorstwa wykonującego zadania gminy tj. PUK, - prawa do odliczenia podatku
W zakresie braku opodatkowania nieodpłatnego przekazania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Nieodpłatne przekazanie Miastu projektu Inwestycji Drogowej, w tym towarzyszących mu praw autorskich oraz nieodpłatne zrealizowanie na rzecz Miasta Inwestycji Drogowej przez Państwa, jako Lidera Konsorcjum, nie będzie stanowiło czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących Wydatki związane ze spotkaniem (z wyjątkiem alkoholu) oraz brak powstania obowiązku podatkowego na podstawie art. 7 ust. 2 Ustawy o VAT lub art. 8 ust. 2 Ustawy o VAT w związku z organizacją Spotkania integracyjnego.
Brak opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania przez X na rzecz Y wytworzonych/zmodernizowanych elementów instalacji.
Brak prawa do odliczenia w zwiazku z realizacją inwestycji.
Braku opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania przez X i Y na rzecz T wytworzonych/zmodernizowanych elementów instalacji.
Inwestor będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w ramach realizacji Inwestycji drogowej. Nieodpłatne przeniesienie przez Inwestora nakładów poniesionych w ramach realizacji Inwestycji drogowej na rzecz Zarządcy drogi, a także nieodpłatne przeniesienie przez Inwestora Autorskich praw majątkowych nie będzie stanowiło czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy nieodpłatne bądź częściowo odpłatne przekazanie Infrastruktury Podmiotom stanowi koszt Spółki wykluczony z kosztów uzyskania przychodu stosownie do art. 16 ust. 1 pkt 14 ustawy o CIT. Czy Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych z tytułu budowy Infrastruktury, która została przekazana Podmiotom trzecim. Czy wydatki na budowę Infrastruktury powinny stanowić
Stwierdzenie, czy otrzymane dofinansowanie stanowić będzie podstawę opodatkowania oraz w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wykonywanych w związku z realizacją projektu.
Uznanie nieodpłatnego przekazania na rzecz Miasta nakładów na Inwestycję oraz gruntu wraz z nakładami na Inwestycję za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację Inwestycji Drogowej, uznanie zwrotu przez Miasto niewykorzystanej Kwoty Partycypacji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
W zakresie ustalenia czy: - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej na części Działki 1, stanowiącej własność Miasta, stanowią bezpośredni koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy, który został rozpoznawany w dacie sprzedaży poszczególnych nieruchomości lokalowych w wielkości proporcjonalnej do powierzchni sprzedawanych lokali w Inwestycji 1; - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji oraz korekty podatku.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Projektu.