Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
WIS USŁUGA - udostępnianie (na podstawie umowy najmu) sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej klubowi sportowemu w celu organizacji zajęć sportowych.
Czy w razie wyboru przez Spółkę opodatkowania Ryczałtem wynajmowanie przez Spółkę części Nieruchomości od Wspólnika na wyżej opisanych warunkach w okresie opodatkowania Ryczałtem będzie skutkować dla Spółki powstaniem dochodu z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT i w konsekwencji obowiązkiem zapłaty z tego tytułu Ryczałtu.
Skutki podatkowe zawierania umów najmu samochodów używanych z opcją wykupu przedmiotu najmu.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości oraz udokumentowanie transakcji fakturą.
Wycofanie nieruchomości z działalności gospodarczej, najem prywatny.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej w celu jej dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości i w związku z poniesionymi nakładami na nieruchomość.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży działek oraz 1/3 udziału w działce.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
1. Czy czynsz za najem Nieruchomości wynajmowanej oraz Sklepów opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, ma charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego CIT. 2. Czy ewentualny czynsz za najem Nieruchomości własnej opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, będzie miał charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego
Możliwość wystawienia faktury za najem nieruchomości na rzecz żony, gdzie nieruchomość znajduje się we wspólności majątkowej małżeńskiej.
Opodatkowanie przychodów z najmu prywatnego.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z opisanym we wniosku sposobem i podmiotem najmu oraz brak obowiązku rejestracji jako podatnika VAT i odprowadzania podatku od towaru i usług.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
WIS USŁUGA – udostępnianie (na podstawie umowy najmu pomieszczenia) sali gimnastycznej osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej w celu zorganizowania przez te osoby zajęć piłkarskich.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomościach przez rezydenta podatkowego ZEA.
Ustalenie czy należności stanowiące równowartość podatku od nieruchomości są przychodem podlegającym opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym.
Określenie proporcji obrotu podlegającego wliczeniu do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, uzyskanego z tytułu najmu prywatnego na cele mieszkaniowe mieszkań, stanowiących majątek wspólny małżonków.
Czy usługa wynajmu wskazanej nieruchomości na rzecz nowo założonej spółki opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiła dla tej spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy będzie podlegała opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Dotyczy skutków podatkowych realizacji programu przez Gminę.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem i refakturowaniem Energii Cieplnej zużywanej w Lokalach i Pustych Lokalach.
1. Czy Fundacja będzie miała prawo do odliczenia zapłaconego podatku od przychodów z budynków od 19% CIT z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości na rzecz podmiotów powiązanych? 2. Czy Fundacja będzie miała prawo ubiegać się o zwrot zapłaconego podatku od przychodów z budynków, który nie został w żaden sposób odliczony?
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki na realizację inwestycji.
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu garażu ryczałtem w wysokości 8,5%.