Interpretacja indywidualna z dnia 15 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.631.2024.1.KP
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot wypłacanych z tytułu kar/odszkodowań na rzecz Dystrybutorów oraz zwróconych do NFZ kwot z tytułu braku zapewnienia ciągłości oraz rocznej dostawy leków.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Skutki podatkowe wypłaty byłej pracownicy za pośrednictwem komornika sądowego świadczenia na podstawie zawartej ugody sądowej oraz wypłacenia jej tego świadczenia ponownie przez pracodawcę omyłkowo.
Czy otrzymane od ubezpieczyciela na konto spółki odszkodowanie, będące zwrotem kwoty odpowiadającej wypłaconemu wspólnocie mieszkaniowej odszkodowaniu, stanowi dla spółki przychód podatkowy?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów „ceny sprzedaży” przypadającej na nabycie wywłaszczonej nieruchomości gruntowej, w części w jakiej Wnioskodawca uczestniczy w zysku Spółki jawnej oraz określenie momentu poniesienia ww. kosztów.
Brak opodatkowania zwrotu kosztów szkoleń przez pracowników na rzecz Spółki.
Ustalenie, czy uiszczany przez gości zadatek, który nie podlega zwrotowi, stanowi wynagrodzenie za usługę, prawo do korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu zatrzymania zadatku, termin do dokonania korekty kwoty podatku należnego w przypadku, gdy wpłata została udokumentowana fakturą oraz przy użyciu kasy fiskalnej.
Świadczenie wypłacone za rezygnację z wszelkich roszczeń z tytułu zawartej umowy kredytu frankowego stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który to przychód nie korzysta ze zwolnienia od podatku uregulowanego w art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a więc podlega
Brak opodatkowania podatkiem VAT otrzymanego od pracownika zwrotu kosztów benzyny z tytułu zwrotu niezatankowanego samochodu używanego na cele prywatne.
Możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania w związku z ugodą zawartą w procesie cywilnym.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wykonanych prac naprawczych oraz rozpoznania przychodu z tytułu otrzymanego odszkodowania.
1. Ustalenie czy zwrot kosztów naprawy sieci będzie stanowił czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, i czy Spółka powinna udokumentować powyższy zwrot fakturą. 2. Obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu płatności za naprawienie szkody, powstanie na zasadach ogólnych wynikających z art. 19a ust. 1 ustawy. 3. Prawo do odliczenia podatku wykazanego na fakturze dokumentującej
Dotyczy sposobu opodatkowania kwot otrzymanych przez Wnioskodawcę od Wykonawcy z tytułu obciążenia za badania okresowe.
Skutki podatkowe poniesienia wydatków związanych z zapłatą podwykonawcy noty obciążeniowej z tytułu poniesionych strat, utraconych korzyści.
Zwolnienie podatkowe na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 26a PIT.
Czy koszty kar umownych i odszkodowań, które ponosi Wnioskodawca na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością w zakresie usług budowlanych, wynikających ze zwłoki w wykonaniu umowy, wad trwałych, zniszczenia sprzętu powierzonego Spółce, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy środki otrzymane od ubezpieczyciela refundujące wcześniejsze wydatki związane z wypłatą odszkodowania na rzecz kontrahenta stanowią przychód podatkowy na gruncie przepisów ustawy o PIT?
Obowiązki płatnika w sytuacji wypłaty świadczenia na podstawie ugody sądowej.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że opłata odszkodowawcza za bezumowne pobieranie paliwa gazowego będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT, potrącalny w dacie poniesienia opłaty, tj. w listopadzie 2022?
Czy uiszczone przez Spółkę wynagrodzenie, wynikające z umownej klauzuli TOP, będzie stanowiło dla niej koszt uzyskania przychodów. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Opodatkowanie kar umownych naliczanych przez Spółkę za jednostronne rozwiązanie umowy z winy Klienta.
W zakresie wyłączenia z przychodów podatkowych zwróconej opłaty od pozwu, określenia momentu ujęcia kosztów uzyskania przychodów oraz powstania przychodu w związku z otrzymaniem odszkodowania, wydatkowanego na prace remontowe.
w zakresie opodatkowania otrzymanego odszkodowania