Interpretacja indywidualna z dnia 13 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.131.2024.1.JŁ
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Skutki podatkowe zakupu od byłego pracodawcy pojazdu służbowego po cenie preferencyjnej.
Nieuznanie przeniesienia zakładu pracy za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 27e ustawy, uznania wynagrodzenia za korzyści z tytułu przeniesienia pracowników, tzw. exit fee za czynność opodatkowaną na gruncie ustawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 1, wynikającego z wystawionej przez Kontrahenta faktury dokumentującej
Skutki podatkowe na gruncie ustawy o VAT wykupu samochodu po zakończeniu leasingu operacyjnego przez jednego ze wspólników na cele osobiste tego wspólnika
Obowiązki płatnika w związku z udostępnianiem samochodu służbowego członkowi zarządu, będącemu rezydentem podatkowym Niemiec.
W zakresie ustalenia: 1. czy świadczenia (…) Wspólnika świadczone na rzecz Spółki, będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu Ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, 2. czy usługi informatyczne świadczone na rzecz Spółki przez syna Wspólnika będą stanowiły
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne.
Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanych samochodów służbowych marki 1 oraz 2; Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanego samochodu służbowego marki 3.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży samochodu.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego na rzecz męża, wykupionego z leasingu operacyjnego niekonsumenckiego na cele osobiste.
Ustalenie kwoty nabycia pojazdu przy zastosowaniu procedury VAT marża oraz obowiązek rozpoznania importu usług z tytułu nabycia od podmiotów innych niż sprzedawca samochodu, usług dodatkowych towarzyszących zakupowi tego samochodu.
Opodatkowanie udostępnienia przez pracodawcę pracownikowi samochodu służbowego do celów prywatnych.
Brak prawa do odliczenia od dochodu uzyskanego w 2023 r. - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków na cele rehabilitacyjne obejmujących wydatki na leki oraz na używanie samochodu osobowego (III grupa inwalidzka)
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych na terytorium Polski przez osoby mające miejsce zamieszkania we Francji oraz obowiązków płatnika z tego tytułu.
Wystawienie faktury dokumentującej kwotę odstępnego w związku z umową cesji leasingu samochodu.
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Opodatkowanie aportu samochodu specjalnego (asenizacyjnego) do spółki i prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Brak prawnej możliwości odliczenia podatku naliczonego z tytułu ponoszonych kosztów związanych z czynnościami mieszanymi.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi kosztów w postaci ryczałtu, za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do nowo powstałej spółki jawnej nieruchomości oraz samochodów oraz możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla dostawy wnoszonych aportem nieruchomości. Ustalenie podstawy opodatkowania dla aportu nieruchomości i samochodów, które mają zostać wniesione do majątku nowo powstałej spółki.
Brak opodatkowania darowizny samochodu osobowego na rzecz mamy.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT przeznaczenia samochodu na cele prywatne w momencie jego wykupu z leasingu; brak uznania Pani za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy w związku z wykupem z leasingu samochodu osobowego na cele prywatne oraz w związku z darowizną na rzecz matki samochodu osobowego i braku obowiązku zapłaty podatku VAT; brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT