Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • comment
      Artykuł

      Pozapłacowe świadczenia na rzecz pracowników

      Coraz więcej firm oferuje zatrudnionym pracownikom, szczególnie tym wykwalifikowanym, świadczenia pozapłacowe. Stanowią one nieodłączny element nowoczesnych systemów wynagradzania i motywowania pracowników.

    • comment
      Artykuł

      ZZL w małych firmach

      Zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli ZZL, to dziedzina nauki o zarządzaniu zajmująca się kształtowaniem relacji pracowniczych i tworzeniem narzędzi do podnoszenia efektywności wykorzystania zasobów pracy. Tekst jest próbą oceny przydatności tej dziedziny wiedzy w małym przedsiębiorstwie.

    • comment
      Artykuł

      Wykorzystanie Intranetu do celów pracowniczych

      Wyzwania nowoczesnej gospodarki nakładają na pracodawców obowiązek wdrażania nowych technologii. Jednym z jej przejawów jest wykorzystanie zastosowań wewnętrznej sieci informatycznej (tzw. Intranetu).

    • comment
      Artykuł

      Outplacement - łagodne i skuteczne zwolnienia grupowe

      Proces restrukturyzacji przedsiębiorstw jest stałym elementem gospodarki rynkowej i cechą nowocześnie zarządzanych współczesnych firm. Opracowanie i realizacja programów zwolnień monitorowanych urasta więc do rangi istotnego elementu procesu zarządzania i jest coraz bardziej doceniane przez przedsiębiorców w krajach o wysoko rozwiniętej gospodarce.

    • comment
      Artykuł

      ZARZĄDZANIE CZASEM PRACY

      Niniejszym artykułem mamy przyjemność zaprosić do lektury nowego cyklu „Nowoczesne kadry”. Będziemy starali się przybliżyć Państwu nie tylko ciekawe rozwiązania teleinformatyczne, programy komputerowe i aplikacje internetowe, ale wskażemy również inne, proste niekiedy porady i wskazówki, które mogą ułatwić codzienną pracę w kadrach.

    • comment
      Artykuł

      Telepraca jako nowa forma zatrudnienia

      Polski pracodawca wciąż nie docenia korzyści, jakie wiążą się z telepracą, natomiast jego odpowiednik z USA i Europy Zachodniej już dawno oswoił się z tą formą organizacji pracy, dostrzegając wiele jej zalet.

    • comment
      Artykuł

      Informatyka w pracy biurowej

      Mimo stosowania sztywnych procedur, w pracy biurowej następują zmiany związane z korzystaniem z nowych technologii.

    • comment
      Artykuł

      Jak uniknąć stresu w pracy?

      Stres związany z pracą wywołuje negatywne skutki nie tylko dla nas samych, ale również dla naszego najbliższego otoczenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że 20 mld euro rocznie tracą firmy w 15 „starych” krajach Unii Europejskiej z powodu stresu swoich pracowników.

    • comment
      Artykuł

      Pracownik ambasadorem twojej firmy

      Jeżeli pracownikowi stworzy się możliwość korzystania z usług firmy, to pracownik staje się naturalnym nośnikiem dobrej informacji o produktach oferowanych przez jego pracodawcę. Łatwiej się z firmą utożsamia i chętnie się z nią identyfikuje.

    • comment
      Artykuł

      Dla kogo telepraca

      Telepraca nie jest rozwiązaniem dla każdego. Jej zastosowanie zależy od specyfiki działalności i branży oraz od predyspozycji i zakresu obowiązków pracowników.

    • comment
      Artykuł

      Badania poligraficzne w stosunkach pracy

      Pracodawcy, kontrolując jakość i efektywność wykonywanej przez pracowników pracy, coraz częściej korzystają z nowoczesnych urządzeń technicznych.

    • comment
      Artykuł

      Zadowolenie pracowników kluczem do sukcesu firmy

      Szkolenie, wyjazd na weekend z rodziną, bezpłatne badania lekarskie, a może darmowe rozmowy przez telefon komórkowy. Właściwy wybór świadczeń pozapłacowych pozwoli zatrzymać pracowników w firmie i wpłynie na jej dobry wizerunek.

    • comment
      Artykuł

      Rozwiązania teleinformatyczne w telepracy

      Telepraca jest możliwa dzięki temu, że technika informacyjna rozwinęła się w stopniu umożliwiającym uzyskanie niezbędnej informacji niemal w każdej chwili i w każdym miejscu. Czynności wykonywane w ramach wielu zawodów stały się niezależne od lokalizacji. Telepraca rozkwitła wraz z rozpowszechnianiem się dostępu do internetu.

    • comment
      Artykuł

      Prawne aspekty telepracy

      W polskim prawie pracy nie zdefiniowano pojęcia „telepraca”. W Unii Europejskiej brak jest także uregulowań prawnych w tym zakresie. Dlatego telepraca w Polsce może być wykonywana na podstawie dowolnego stosunku prawnego, w formach przewidzianych w Kodeksie pracy, jak i w ramach stosunku cywilnoprawnego.

    • comment
      Artykuł

      TRUDNE SYTUACJE W KADRACH

      Asertywność, komunikatywność, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, odporność na stres to tylko niektóre atrybuty, jakie powinien posiadać specjalista ds. kadr.

    • comment
      Artykuł

      Rozwój telepracy - wyniki badań

      Ponad 1/4 (około 28%) firm stosujących telepracę zatrudnia od 2 do 5 telepracowników. W prawie 7% przedsiębiorstw stosujących pracę w formie telepracy pracuje więcej niż 5 pracowników.

    • comment
      Artykuł

      Telepraca w praktyce

      Telepraca powoduje wzrost wydajności pracowników od 15 do 30%, a dodatkowo oszczędności wynikające m.in. z niższych kosztów wynajęcia biura. Telepracę częściej wykonują mężczyźni (6%).

    • comment
      Artykuł

      1. Czy warto utajniać wynagrodzenia pracowników

      Obecnie jednym ze standardów polityki kadrowej przedsiębiorców jest utajnianie danych o wynagrodzeniach poszczególnych pracowników. Pracodawca nie może ujawniać takich danych, gdyż zabrania mu tego prawo. Ale pracodawcy idą znacznie dalej. W wielu firmach wprowadzany jest zakaz prowadzenia rozmów o swoich zarobkach z koleżankami i kolegami. Utajnienie wynagrodzenia ma w teorii spowodować uniknięcie

    • comment
      Artykuł

      1. Jak powinien wyglądać dobry biznesplan

      Biznes nieodłącznie wiąże się z ryzykiem. Dlatego przed podjęciem decyzji i zaangażowaniem środków finansowych warto stworzyć plan przedstawiający działania, które będą realizowane w przyszłości, środki ich realizacji, zamierzone rezultaty oraz czynniki, mogące zakłócić osiągnięcie celu. Taki przyszłościowy obraz firmy czy przedsięwzięcia określamy mianem biznesplanu. Często od jego poprawnego i rzetelnego

    • comment
      Artykuł

      1. Kiedy zmiana wpływu należności przyczynia się do pogorszenia sytuacji płatniczej firmy

      Metoda ustalania wrażliwości przepływów pieniężnych na zmianę cyklu spływu należności może być wykorzystana przez przedsiębiorstwa do analizy poziomu zagrożenia finansowego przy określaniu polityki finansowej wobec kontrahentów. Może być ona także wykorzystana przy formułowaniu planów finansowych na najbliższe okresy, jak również w ocenie bieżącego zagrożenia finansowego przedsiębiorstwa.

    • comment
      Artykuł

      2. Jak miary EBITDA i EVA informują o korzystnej sytuacji firmy

      Proszę o podanie, jakie dane są niezbędne do obliczenia wskaźników EVA oraz EBITDA. Jakie wzory opisują te mierniki oraz jak informują o korzystnej sytuacji firmy?

    • comment
      Artykuł

      1. Jak sporządzić budżet przedsiębiorstwa - korzyści z wdrożenia systemu budżetowania - część 2

      Budżet przede wszystkim porządkuje zbiór informacji i danych w firmie. Wdrożenie systemu budżetowania pozwala na uporządkowanie zakresów odpowiedzialności pracowników, którzy odpowiadają za poszczególne obszary działalności przedsiębiorstwa. W szczególności wymusza to rzeczywistą odpowiedzialność kierowników poszczególnych obszarów działalności. Korzyści z poprawnie wdrożonego systemu budżetowania

    • comment
      Artykuł

      1. Jak skutecznie reklamować się w polskich portalach internetowych - link sponsorowany

      Obecnie najskuteczniejszą formą reklamy internetowej jest tzw. link sponsorowany. Jest to krótka reklama z ukrytym przekierowaniem. Po kliknięciu reklamy-linku automatycznie otwiera się strona internetowa reklamodawcy. Generalnie występują trzy formy linków sponsorowanych. Poniżej opisujemy, jak samodzielnie przeprowadzić minikampanię reklamową w najpopularniejszych polskich portalach internetowych

    • comment
      Artykuł

      3. Jak oceniać efektywność działalności gospodarczej

      Dzięki wykorzystaniu wskaźników finansowych można oceniać różne obszary działalności firmy, a obliczone wskaźniki mogą służyć zarówno bieżącej ocenie, porównaniu z wielkościami uzyskiwanymi wcześniej, prognozowaniu sytuacji finansowej firmy, jak i stanowić punkt odniesienia do wartości wskaźników osiąganych przez inne jednostki tej samej branży. Do najczęściej wykorzystywanych w praktyce należą wskaźniki

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00