Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 16 października 2019 r., sygn. VII SA/Wa 1002/19

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Mirosław Montowski, Sędziowie sędzia WSA Andrzej Siwek, sędzia WSA Krystyna Tomaszewska (spr.), Protokolant sekr. sąd. Piotr Czyżewski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 października 2019 r. sprawy ze skargi A. P. i W. P. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] marca 2019 r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę

Uzasadnienie

VII SA/Wa 1002/19

U Z A S A D N I E N I E

Zaskarżoną decyzją nr [...] z dnia [...] marca 2019r r. Wojewoda [...], po rozpatrzeniu odwołania [...], od decyzji Starosty [...] z dnia [...] października 2018 r. Nr [...], zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę dla [...], obejmującego rozbudowę budynku mieszkalnego na działce nr ew. [...] obręb [...], gmina [...] - utrzymał w mocy decyzję Starosty [...] z dnia [...] października 2018 r. Nr [...].

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ wyjaśnił, iż jak wynika z zebranego materiału dowodowego Inwestor do wniosku o pozwolenia na budowę, załączył projekt budowlany wraz z uzgodnieniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi, oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Z projektu budowlanego wynika, że na działce inwestycyjnej nr [...] projektuje się rozbudowę istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego o pomieszczenie garażowe dwustanowiskowe, w połączeniu z zabudową mieszkaniową, o bryle dostosowanej do budynku podstawowego. Przedmiotowa rozbudowa zlokalizowana została od strony północno-wschodniej budynku, bezpośrednio przy granicy z działką nr ew. [...] stanowiącą własność [...]. Ścianę graniczną zaprojektowano jako mur oddzielenia pożarowego, bez otworów, z wysunięciem 30 cm poza lico ściany i z wyprowadzeniem 30 cm ponad pokrycie dachu.

Rozbudowywana część budynku jest jednokondygnacyjna bez podpiwniczenia, z dachem dwuspadowym stosownie do istniejącego budynku mieszkalnego z dachem dwuspadowym. Rozbudowywana część budynku nie posiada odrębnej ściany od strony istniejącego budynku a konstrukcję stanowią cztery słupy i podciąg. Pomieszczenie, poprzez otwór drzwiowy, posiada połączenie bezpośrednio z istniejącym budynkiem, a dokładnie jego klatką schodową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00