Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 26 stycznia 2017 r., sygn. II SA/Op 483/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Kmiecik Sędziowie Sędzia WSA Ewa Janowska Sędzia WSA Elżbieta Naumowicz - spr. Protokolant St. inspektor sądowy Grażyna Jankowska-Stykała po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 stycznia 2017 r. sprawy ze skargi J. S. i J. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z dnia 30 czerwca 2016 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy terenu oddala skargę.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 27 lutego 2015 r. B. P. wystąpił do Burmistrza Praszki o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie (o część magazynową z zapleczem sanitarnym) i przebudowie budynku usługowo-magazynowego usytuowanego w [...] przy ul. [...], na terenie obejmującym działki nr a i nr b k.m. 1, obręb [...].

Po zawiadomieniu stron o wszczęciu postępowania pismem z dnia 6 marca 2015 r., Burmistrz Praszki wydał w dniu 3 lipca 2015 r., nr [...], którą ustalił na rzecz B. P. warunki zabudowy i zagospodarowania terenu. Projekt decyzji został uzgodniony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w [...] postanowieniem z dnia 8 maja 2015 r.

Na skutek odwołań wniesionych przez J. S. i J. S. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Opolu decyzją z dnia 20 października 2015 r., uchyliło powyższą decyzję i przekazało sprawę organowi pierwszej instancji do ponownego rozpoznania.

W ponownym postępowaniu B. P. w dniu 17 listopada 2015 r. złożył wyjaśnienia do protokołu i oświadczył, że przebudowa istniejącego budynku będzie polegała na zapewnieniu powiązań funkcjonalnych z projektowanymi częściami obiektu, bez zmiany jego podstawowych gabarytów, obecnych parametrów oraz kształtu dachu - przewidziano jedynie wykonanie okien i otworów drzwiowych. Natomiast rozbudowa będzie polegała na wykonaniu dwóch odrębnych obiektów (funkcjonalnie powiązanych ze sobą i obiektem istniejącym), przez dobudowę do istniejącego budynku usługowo-magazynowego w sposób tworzący jedną bryłę o szerokości elewacji 20 m i zróżnicowanej wysokości poszczególnych elementów (wysokość budynku istniejącego bez zmian, wysokość części magazynowej 10 m, a części sanitarnej 4,5 m). Nowe części obiektu będą przykryte dachami dwuspadowymi o nachyleniu połaci 8º z kierunkiem kalenicy prostopadłym do elewacji frontowej - cześć magazynowa i równoległym do elewacji frontowej - część sanitarna. Realizacja rozbudowy będzie przy tym wymagała likwidacji istniejącego budynku pełniącego funkcje gospodarcze. W ramach inwestycji przewiduje się budowę nowego przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego, ponieważ istniejący budynek wyposażony jest w niezbędne urządzenia infrastruktury technicznej, lecz realizacja części sanitarnej wymaga wykonania nowych przyłączy. Zapotrzebowanie na wodę wynosić będzie 2000 m3 na dobę. Z kolei, obsługa komunikacyjna terenu nie ulegnie zmianie i odbywać się będzie istniejącym zjazdem. Zasięg powierzchni utwardzonej istniejącego placu manewrowego zostanie natomiast zmieniony i dostosowany do zakresu projektowanej inwestycji, przy czym jej realizacja nie spowoduje zwiększenia ruchu samochodów dostawczych, a parkowanie będzie odbywało z wykorzystaniem miejsc postojowych na istniejącym parkingu. Do akt sprawy załączone zostało też zapewnienie dostawy wody i odbioru ścieków w związku z planowaną inwestycją A Sp. z o.o. w [...] z dnia 19 listopada 2015 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00