Wyrok WSA w Łodzi z dnia 26 czerwca 2014 r., sygn. II SA/Łd 403/14
Dnia 26 czerwca 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia NSA Anna Stępień, Sędziowie Sędzia WSA Renata Kubot-Szustowska, Sędzia WSA Czesława Nowak-Kolczyńska (spr.), , Protokolant Pomocnik sekretarza Aneta Panek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 czerwca 2014 roku w sprawie ze skargi E. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...], nr [...]; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się niniejszego wyroku. LS
Uzasadnienie
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł., decyzją z dnia [...], utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy.
Z akt sprawy wynika, że wspomnianą decyzją organ pierwszej instancji, powołując się na przepis art. 59 ust. 1 i art. 60 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r., nr 80, poz. 717 ze zm.), powoływanej dalej jako u.p.z.p., ustalił dla A Spółki z o.o. w Ł. warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami, garażami oraz infrastrukturą techniczną, przewidzianych do realizacji w Ł. przy ul. A 30, na działce o numerze 193/1, w obrębie [...]. W decyzji określono wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki na max. 0,60; szerokość elewacji frontowej, jako zabudowę pierzejową, do pełnej szerokości frontu działki; dopuszczając zabudowę w granicy z działkami sąsiednimi, nr: 195; 196/6; 196/1 oraz w granicy z działką nr 191/1, do głębokości 15 m od strony ul. A; wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej określono jako "do wysokości elewacji frontowej przy ul. A 32 i nie mniej niż budynku przy ul. A 26"; wysokość zabudowy w głębi działki (poza budynkiem frontowym) do 16,0 m., ustalając kąt nachylenia głównych połaci dachu do 25° oraz wskazując, że miejsca postojowe i dostawcze związane z obsługą planowanego zagospodarowania należy lokalizować poza pasem dróg publicznych, zapewniając miejsca postojowe (garażowe) dla samochodów osobowych w liczbie nie większej niż: 1 miejsce postojowe na 1 mieszkanie (dla funkcji mieszkaniowej) i 25 miejsc postojowych na 1000 m2 powierzchni użytkowej (dla funkcji usługowej).