Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 16 listopada 2016 r., sygn. II SA/Ke 781/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Renata Detka, Sędziowie Sędzia WSA Jacek Kuza (spr.), Sędzia WSA Beata Ziomek, Protokolant Joanna Nowak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 listopada 2016 r. przy udziale Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Kielcach Reginy Górnisiewicz sprawy ze skargi Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. w Warszawie Oddział w Tarnowie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. w Warszawie Oddział w Tarnowie kwotę 997 (dziewięćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Decyzją z [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpatrzeniu odwołania M.D. od decyzji Prezydenta Miasta Kielce z [...] w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, polegającej na budowie gazociągu niskiego ciśnienia, na podstawie art.138 § 2 kpa uchyliło w całości zaskarżoną decyzję i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji.

W uzasadnieniu organ odwoławczy podał, że Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Tarnowie Zakład w Kielcach, wystąpiła do Prezydenta Miasta o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na budowie: gazociągu niskiego ciśnienia długości ok. 65m w rejonie ulicy Z. na działkach nr ewid. [...], obręb 0025 w K., w granicach oznaczonych na załączniku graficznym literami ABCD-A. Organ I instancji uznał, że planowane zamierzenie stanowi inwestycję celu publicznego, jednak zdaniem Kolegium organ ten nie uzasadnił i nie udokumentował w sposób wystarczający, że wnioskowana inwestycja będzie służyła celowi publicznemu.

Organ II instancji podkreślił, że z analizy map dołączonych przez inwestora do wniosku wynika, iż są to mapy do celów projektowych w skali 1:500, przyjęte do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a zatem niespełniające wymagań, o jakich stanowi art. 52 ust. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Określono na nich granice terenu objętego wnioskiem i obszar oddziaływania inwestycji, a także propozycję przebiegu sieci gazowniczej, jednak bez wskazania granic terenu przekształconego. Wyłącznie w części tekstowej wniosku podano, że wielkość powierzchni terenu podlegającego przekształceniu wynosi 195m2.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00