Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 maja 2016 r., sygn. II SA/Wa 374/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Kołodziej, Sędziowie WSA Adam Lipiński, Ewa Marcinkowska (spr.), Protokolant specjalista Ewa Kielak, , po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 maja 2016 r. sprawy ze skargi L.M. na orzeczenie Komendanta Głównego Policji z dnia [...] grudnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby - oddala skargę -

Uzasadnienie

Komendant Główny Policji orzeczeniem nr [...] z dnia [...] grudnia 2015 r. wydanym na podstawie art. 135n ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2015 r., poz. 355, ze zm.), utrzymał w mocy orzeczenie Komendanta [...] Policji nr [...] z dnia [...] października 2015 r. o uznaniu [...] L. M. winnym zarzucanego mu czynu i wymierzeniu kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby.

Do wydania powyższych orzeczeń doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Postanowieniem nr [...] z dnia [...] kwietnia 2015 r. Komendant [...] Policji wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko [...] L. M., referentowi Wydziału [...] Komisariatu [...] Policji w W., obwiniając go o to, że: w dniu [...] kwietnia 2015 r. w W., w czasie wolnym od służby, będąc zobowiązanym do przestrzegania obowiązków wynikających z roty złożonego ślubowania oraz zasad etyki zawodowej policjanta, od obowiązku tego odstąpił w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości (I badanie - 0,96 mg/l, II badane - 0,94 mg/l - alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował po drodze publicznej samochodem osobowym marki [...] o nr rej. [...], przez co działał na szkodę Policji jako formacji, w której służy, nie dbając o godność i dobre imię służby, a także o jej społeczny wizerunek, co stanowi przewinienie dyscyplinarne polegające na nieprzestrzeganiu zasad etyki zawodowej, tj. o czyn z art. 132 ust. 1 w zw. art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji w zw. z § 23 "Zasad etyki zawodowej policjanta" stanowiących załącznik do zarządzenia nr 805 Komendanta Głównego Policji z dnia 31 grudnia 2003 r. w sprawie "Zasad etyki zawodowej policjanta" (Dz. Urz. KGP z 2004 r. Nr 1, poz. 3).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00