Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 12 kwietnia 2012 r., sygn. II SA/Wr 105/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Julia Szczygielska (sprawozdawca) Sędziowie Sędzia WSA Alicja Palus Sędzia NSA Zygmunt Wiśniewski Protokolant Agata Szlachetka po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 12 kwietnia 2012 r. sprawy ze skargi P.B. na decyzję Wojewody D. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu decyzją z dnia [...] r., Nr [...], podjętą na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego, po rozpatrzeniu odwołania złożonego przez P.B. od decyzji Starosty M. z dnia [...] r., Nr [...] odmawiającej zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę dla zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą: budowa kontenera suszarni i czterech kontenerów magazynowych w C. przy ul. [...], na działce oznaczonej nr 208/7 AM2 obręb C., Wojewoda D. utrzymał w mocy w/w decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji organ wskazał, że postanowieniem z dnia [...] r., Nr [...] Starosta M. nałożył na P.B. obowiązek usunięcia w zakreślonym terminie nieprawidłowości w dołączonym do wniosku o pozwolenie na budowę projekcie budowlanym. Wobec bezskutecznego upływu terminu do wykonania powyższego obowiązku decyzją z dnia [...] r., Nr [...], Starosta M. odmówił zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę dla w/w zamierzenia inwestycyjnego, wskazując, że projektowana inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W ocenie organu zamierzona przez inwestora działalność nie ma charakteru usługowego, a tylko taka obok zabudowy mieszkaniowej jest dopuszczalna na przedmiotowym terenie ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania terenu. Wskazał przy tym, że projektowana suszarnia będzie stanowić obiekt, w którym zachodzić będzie jeden z etapów produkcji oklein, a w kontenerach magazynowych będą składowane gotowe wyroby. Czynności technologiczne obejmują zaś cięcie surowca, namaczanie bloków, obróbki skrawania i prasowania oraz składowanie w kontenerach magazynowych. Organ I instancji wskazał ponadto, że opinia przedstawiona przez Biuro Usług projektowych "P." odnośnie zgodności projektowanej inwestycji z planem miejscowym została uznana i oceniona jako dokument prywatny. Ponadto projekt zagospodarowania terenu nie został uzupełniony o: wskazanie wjazdów, oznaczenie dróg wewnętrznych, miejsc postojowych, a projekt budowlany nie posiada kompletnej numeracji stron. Projekt budowlany nie spełnia także wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00