Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 12 listopada 2008 r., sygn. II SA/Po 262/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Beata Sokołowska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Sędzia WSA Barbara Drzazga Protokolant St. sekretarz sądowy Katarzyna Bela po rozpoznaniu w Poznaniu na rozprawie w dniu 29 października 2008 r. sprawy ze skargi Z.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy terenu; I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Burmistrza Miasta i Gminy z dnia [...] roku Nr [...] znak [...], II. zasądza od Samorządowego Kolegium na rzecz skarżącego kwotę 757,- zł (siedemset pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania, III. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. /-/ W. Batorowicz /-/ B. Sokołowska /-/ B. Drzazga

Uzasadnienie

W dniu [...] 2006 roku "A " Sp. z o. o. w P. złożyła wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynków wielorodzinnych przy ul. [...] i [...] w S. (obręb Z.), na działce nr [...] i [...]. Wniosek uzupełniono w dniach [...] 2006 i [...] 2007 roku.

Decyzją z dnia [...] roku nr [...] Burmistrz Miasta i Gminy ustalił - na podstawie art. 59 ust. 1, art. 61 i art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm. ) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 roku w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ( Dz. U. Nr 164, poz. 1588 ) - warunki zabudowy dla inwestycji objętej wnioskiem polegającej na budowie zespołu pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych na działkach nr [...], [...], [...], [...], [...] i [...] w Z. przy ul. [...]. Dla terenu MW ( przeznaczonego pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną ) wyznaczono maksymalny stopień zabudowy - na 35 % powierzchni terenu. Wskazano na umowy dotyczące zaopatrzenia przedmiotowej inwestycji w energię elektryczną i wodę, zezwalając przy tym na odprowadzanie ścieków na okres tymczasowy ( do czasu realizacji sieci kanalizacji sanitarnej ) do zbiorników bezodpływowych z atestem. Odnośnie zespołu budynków organ wyznaczył ich maksymalną wysokość do 3 kondygnacji ( w strefie II - zabudowy niższej, z maksymalną wysokością od poziomu terenu do górnych krawędzi ścian zewnętrznych - 10,90 m ) oraz do 4 kondygnacji ( w strefie I - zabudowy wyższej, z maksymalną wysokością od poziomu terenu do górnych krawędzi ścian zewnętrznych - 14,35 m ) - analogicznie jak wysokość budynków wielorodzinnych istniejących w bezpośrednim sąsiedztwie. Dla terenu KD ( drogi publiczne ) wyznaczono obsługę komunikacyjną z ul. [...]poprzez drogę wewnętrzną - działkę nr [...] i dalej przez teren działki nr [...] ( własność wnioskodawcy ) i działki nr [...] ( własność Gminy ).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00