Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 19 listopada 2008 r., sygn. II SA/Gd 658/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Jan Jędrkowiak (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok Sędzia NSA Barbara Skrzycka - Pilch Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Agnieszka Szczepkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 listopada 2008 r. sprawy ze skargi E. R. - B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 2 lipca 2008 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę

Uzasadnienie

E. R. - B. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 2 lipca 2008r. Nr [...]utrzymującą w mocy decyzję Burmistrza Miasta z dnia 12 maja 2008r. Nr [...] ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo-usługowego z przeznaczeniem na zajęcia terapii ruchowej, gabinety masażu, solarium, kosmetyczno - fryzjerskie oraz sprzedaż artykułów chemiczno-kosmetycznych na działce Nr [...] w C.. Z uzasadnienia skargi wynika, iż strona skarżąca domaga się uchylenia w/w decyzji Kolegium.

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym ustalonym przez organ:

Burmistrza Miasta , po rozpatrzeniu wniosku Z. O., ustalił wskazaną powyżej decyzją warunki zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. Planowane zamierzenie znajduje się na terenie gdzie nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Organ orzekający w sprawie uznał, że w rozpatrywanym przypadku zostały spełnione przesłanki, o których mowa w art. 61 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm.), a zatem brak jest podstaw do odmowy ustalenia warunków zabudowy.

Na powyższą decyzję dowołanie wniosła m.in. E. R.-B.. W złożonych odwołaniach strony kwestionowały przedmiotową decyzję, wnoszą o jej uchylenie i wskazując na uciążliwości jakie niesie ze sobą planowana inwestycja. Ponadto zwróciły uwagę na niewłaściwie wykonaną analizę urbanistyczną terenu (powierzchnię zabudowy działki, wielkość obszaru analizowanego, nachylenie połaci dachowych). Podkreślili także, że inwestycja naruszy ich interesy a w szczególności obniży wartość działek stanowiących ich własność. Zbyt ogólnikowo określono także warunki ochrony interesów osób trzecich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00