Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 30 września 2010 r., sygn. II SA/Ke 466/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Żak, Sędziowie Sędzia WSA Renata Detka,, Sędzia WSA Beata Ziomek (spr.), Protokolant Asystent sędziego Andrzej Stolarski, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 30 września 2010r. sprawy ze skargi I. G. i T. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 18 maja 2010r. znak: [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] znak: [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze po rozpatrzeniu odwołania I. i T. małż. G. utrzymało w mocy decyzję Nr [...] Burmistrza Gminy i Miasta C. z dnia [...] znak: [...] w sprawie ustalenia na wniosek K. Z. warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku gospodarczo-magazynowego: parteru na lokal usługowy w celu prowadzenia działalności w zakresie organizowania przyjęć okolicznościowych, poddasza na klubo-kawiarnię na terenie działki nr ewid. 538/2 w P. 115, gm. C..

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym:

W dniu 3.11.2006r. K. Z. złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku magazynowo-gospodarczego na lokal handlowy - sklep spożywczo-przemysłowy (20% powierzchni) oraz dom weselny (na pozostałej powierzchni). Decyzją z dnia [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpatrzeniu odwołania wnioskodawcy utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Gminy i Miasta C. z dnia 17 czerwca 2008r. odmawiającą ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku gospodarczo-magazynowego w części na lokal handlowy (sklep), w części na lokal usługowy prowadzący działalność w zakresie organizowania przyjęć okolicznościowych (dom weselny). Kolegium wskazało, że do obiektów istniejącej zabudowy mieszkaniowej nie można zaliczyć domu weselnego, który pełni funkcję usługową (komercyjną) związaną z organizowaniem imprez okolicznościowych, wesel, zabaw, spotkań towarzyskich związanych z okresowym przebywaniem w nim dużej ilości osób. Funkcjonowanie domu weselnego jest nierozłącznie związane ze wzrostem hałasu i natężenia ruchu drogowego. Zatem działalność polegająca na organizowaniu przyjęć okolicznościowych jest działalnością wyodrębnioną, która może naruszać prawnie chroniony interes właścicieli nieruchomości sąsiednich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00