Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 30 września 2008 r., sygn. II SA/Łd 81/07

Dnia 30 września 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Sekunda-Lenczewska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Czesława Nowak-Kolczyńska, Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski, Protokolant Asystent sędziego Beata Czyżewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 września 2008 r. przy udziale - sprawy ze skargi A. P. i Z. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

W dniu 13 kwietnia 2006 r. R.Ś. zwróciła się do Prezydenta Miasta S. z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na remoncie pracowni produkcji lodów i rozbudowie polegającej na połączeniu dwóch istniejących budynków ze zmianą technologii na wypiek ciast, która miałaby zostać zrealizowana na działce nr 46, położonej w S. przy ul. A 44.

Decyzją z dnia [...] r. Nr [...] Prezydent Miasta S. odmówił R.Ś. wydania warunków zabudowy dla planowanej inwestycji, z uwagi na brak spełnienia przesłanki wynikającej z art. 61 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2004 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 ze zm.).

Po rozpatrzeniu odwołania od powyższej decyzji złożonego przez R.Ś., Samorządowe Kolegium Odwoławcze w S. w dniu [...] r. uchyliło zaskarżoną decyzję w całości i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji.

Pismem z dnia 18 lipca 2006 r. R.Ś. zmodyfikowała swój wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy z dnia 13 kwietnia 2006 r. wskazując, że wniosek jej dotyczy wyłącznie budowy łącznika pomiędzy istniejącymi obiektami, tak by proces produkcji zamknąć w jednym budynku, co nie wpłynie na zwiększenie dotychczasowej produkcji. Wskazała, iż obecnie produkcja odbywa się w dwóch odrębnych budynkach i wymaga transportu produktów przez podwórko, co jest sprzeczne z przepisami sanitarnymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00