Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 9 lutego 2006 r., sygn. II SA/Sz 1189/04

Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej jest inwestycją celu publicznego w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym /Dz.U nr 80 poz. 717 ze zm./ w związku z art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami /Dz.U. 2000 nr 46 poz. 543 ze zm./.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 lutego 2006 r. sprawy ze skargi "P." S.A z siedzibą w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia 17 września 2004 r. (...) w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego - uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy R. z dnia 5 lipca 2004 r. (...); (...).

Uzasadnienie

P. S.A. w W., działając poprzez pełnomocnika, pismem z dnia 6 kwietnia 2004 r. zwróciła się do Wójta Gminy R. z wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego, polegającej na budowie bezobsługowej stacji bazowej telefonii komórkowej plus GSM nr (...), zlokalizowanej przy ul. (...) w P. Do wniosku dołączono m.in.: opis inwestycji oraz Raport oddziaływania inwestycji na środowisko.

Wójt Gminy R., powołując się na art. 51 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym /Dz.U. nr 80 poz. 717/, decyzją z dnia 5 lipca 2004 r. Nr (...) odmówił ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla wnioskowanego przedsięwzięcia. W decyzji organ wskazał, że obszar inwestycji dotyczy dachu budynku w zespole zabudowy wczasowo-wypoczynkowej. Budynki posiadają 3 kondygnacje, o maksymalnej wysokości zabudowy ok. 9,0 m i zlokalizowane są na obszarze zieleni leśnej. Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wysokość wieży kratowej, na której planuje się umieścić anteny telefonii komórkowej, wynosi 15,0 m, a razem z istniejącym budynkiem 24,0 m. Wysokość ta znacznie przekracza otaczającą zabudowę. Na terenie poddanym analizie brak jest elementów zagospodarowania przestrzennego uzasadniających lokalizację w tym miejscu wieży kratowej. Jednocześnie budowa przedmiotowej wieży nie jest celem publicznym w rozumieniu art. 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami /Dz.U. 2000 nr 46 poz. 543/.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00