Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 7 czerwca 2006 r., sygn. II OSK 389/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Maria Czapska-Górnikiewicz Sędziowie Andrzej Jurkiewicz ( spr. ) Anna Łuczaj Protokolant Krzysztof Tkacz po rozpoznaniu w dniu 7 czerwca 2006 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej E. D. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 16 listopada 2005 r. sygn. akt II SA/Ke 117/05 w sprawie ze skargi E. D. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Kielcach z dnia [...] sierpnia 2004 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 16 listopada 2005 r. sygn. akt II S.A./Ke117/05 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach oddalił skargę E. D. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Kielcach z dnia [...] sierpnia 2004 r. Nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej .

Wyrok ten wydano w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy :

Decyzją z dnia [...] sierpnia 2003 r. Nr [...] Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w S. na podstawie art. 5 pkt 4 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej ( tj. Dz. U. Nr 90 z 1998r. poz. 574 ze zm. ) nie stwierdził u E. D. choroby zawodowej - zespół wibracyjny.

W uzasadnieniu tej decyzji organ I instancji wskazał, iż E. D. był skierowany do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach w celu rozpoznania choroby zawodowej. Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach w orzeczeniu z dnia 19 maja 2003 r. przyjął , iż brak jest podstaw do rozpoznania u strony choroby zawodowej - zespołu wibracyjnego (pozycja 22 wykazu chorób zawodowych) podając, że "analiza wywiadu chorobowego oraz narażenia zawodowego na wibrację ogólną i miejscową nie pozwala na rozpoznanie choroby zawodowej układu ruchu. Natomiast powodem zmian stwierdzonych są przebyte urazy lewej kończyny dolnej, skrócenie tej kończyny i wtórne zmiany w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Nie mają one jednak związku z narażeniem zawodowym pacjenta" .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00