Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 13 grudnia 2007 r., sygn. II OSK 1307/07
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Jaśkowska /spr./ Sędzia NSA Elżbieta Stebnicka Sędzia NSA Ewa Dzbeńska Protokolant Anna Jusińska po rozpoznaniu w dniu 13 grudnia 2007r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej J. R. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 25 kwietnia 2007 r., sygn. akt III SA/Wr 147/06 w sprawie ze skargi J. R. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej 1. oddala skargę kasacyjną, 2. przyznaje adwokat M. K. pełnomocnikowi z urzędu z kasy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu kwotę 180 zł (słownie: sto osiemdziesiąt) złotych oraz kwotę 39,60 (słownie: trzydzieści dziewięć złotych sześćdziesiąt groszy) stanowiącą 22 % podatku od towarów i usług tytułem nieopłaconej pomocy prawnej z urzędu, 3. odstępuje od zasądzenia kosztów na rzecz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w W..
UZASADNIENIE
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 25 kwietnia 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę J. R. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w W. z dnia [...], nr [...], wydaną w przedmiocie stwierdzenia choroby zawodowej (sygn. III SA/Wr 146/06). Sąd wskazał w uzasadnieniu, iż w sprawie tej dwukrotnie wypowiadał się sąd administracyjny: NSA Ośrodek Zamiejscowy we Wrocławiu oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.
Rozpoznając sprawę w wyniku skargi wniesionej przez J. R., NSA - Ośrodek Zamiejscowy we Wrocławiu, wyrokiem z dnia 4 października 1999 r. uchylił decyzję z [...] [...] Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz poprzedzającą ją decyzję z [...] Państwowego Terenowego Inspektora Sanitarnego W. S. M., wobec niedopełnienia przez organy obowiązku dokładnego przeprowadzenia postępowania administracyjnego. Sąd wskazał wówczas, iż organy sanitarne powinny przeprowadzić ponownie całe postępowanie, w szczególności przebadać wnioskodawczynię przez uprawnione jednostki nie tylko w zakresie górnych dróg oddechowych, ale także w zakresie schorzeń skóry, tak aby możliwe było ustalenie czy skarżąca, która dotknięta jest licznymi schorzeniami cierpi na chorobę zawodową.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right