Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.487.2024.4.IK
Uznanie świadczeń za kompleksowe oraz określenie obowiązku podatkowego.
Uznanie świadczeń za kompleksowe oraz określenie obowiązku podatkowego.
Miejsce opodatkowania zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; wskazania podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku sprzedaży lub zakupu energii elektrycznej, dokonywanych z polskimi podmiotami oraz powstania obowiązku podatkowego; w zakresie podatku akcyzowego – brak opodatkowania w Polsce
Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanych świadczeń, wystawianie faktur korygujących oraz korekta podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem samolotu.
Nieuznanie ceny płatnej gminie z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego jako wynagrodzenia za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu dokonania ww. czynności.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży niezabudowanych działek wydzielonych z działki.
Prawo do wystawienia faktury korygującej w lutym 2024 r. i korekty podatku należnego VAT w lutym 2024 r.
Uznanie świadczenia wykonywanego na podstawie Umowy TSA za świadczenie kompleksowe jako dostawa z montażem, określenie miejsca opodatkowania przedmiotowej transakcji oraz moment powstania obowiązku podatkowego dla Wynagrodzenia dodatkowego.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z rozpoznaniem przedmiotu umowy jako dostawy towarów.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży niezabudowanych działek.
Ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego i wystawiania faktur.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości (...) oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Zastosowanie art. 12 ust. 4i oraz art. 15d ust. 1 i 2 ustawy o CIT w sytuacji dokonania przez Wnioskodawcę przelewu środków na rachunek nieznajdujący się w wykazie, o którym mowa w art. 96b ustawy o podatku od towarów i usług.
Nieuznanie zakupu farmy fotowoltaicznej za zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie farmy fotowoltaicznej.
Prawo do zwrotu podatku naliczonego w związku z nabyciem usług od Podwykonawcy.
Opodatkowanie podatkiem VAT wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanej energii elektrycznej, określenia podstawy opodatkowania tej czynności, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności wyprodukowania energii elektrycznej w instalacji oraz terminu wystawienia faktury.
Opodatkowania sprzedaży niezabudowanej działki o pow. (...)ha powstałej z podziału działki numer (...) w udziale wynoszącym (...) części, jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Nieuznanie Pani za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działek pochodzących z majątku prywatnego.
Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanego stawką VAT w wysokości 0% oraz wystawienia faktury dokumentującej dokonanie dostawy eksportowej w terminie 15-go dnia miesiąca po miesiącu, w którym dojdzie do przekazania prawa do rozporządzania jak właściciel Pojazdami oraz elementami Wyposażenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanego prądu; określenia podstawy opodatkowania tej czynności oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej.
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu aplikacji mobilnej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie Dodatkowego Wynagrodzenia za wynagrodzenie z tytułu odpłatnej dostawy towarów i świadczenia usług; moment powstania obowiązku podatkowego oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z wystawionej faktury, wystawionej przez Spółkę.