Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu osobowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Nabycie na własne potrzeby – osobiste i do działalności gospodarczej – samochodu osobowego przez posiadacza orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu specjalnego kempingowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Obowiązek zapłaty akcyzy od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego oraz do złożenia deklaracji AKC-US.
Obowiązek zapłaty akcyzy od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego.
Skutki podatkowe związane z sprzedażą samochodu wygranego w konkursie.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnianiem samochodu służbowego członkowi zarządu, będącemu rezydentem podatkowym Niemiec.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem kampera.
Możliwość dokonywania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością i złożenia korekty zeznania za wcześniejszy rok.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Dotyczy - możliwość i warunki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem, użytkowaniem i leasingowaniem samochodu osobowego
Prawo do odliczania 100% VAT od wszelkich wydatków związanych z użytkowaniem Samochodu, nawet jeśli wycofają Państwo złożoną uprzednio informację VAT-26 i zaprzestaną prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.
Wystawienie faktury dla najemcy pojazdu, na której wskazują Państwo jedną kwotę za usługę wynajmu pojazdu, kalkulowaną jako koszt udostępnionego pojazdu wraz z kosztami dodatkowymi, tj. zatankowanego przez najemcę paliwa i opłat drogowych.
Obowiązek rozliczenia podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem samochodu oraz określenie podstawy opodatkowania.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Brak obowiązku rozliczenia w Polsce podatku VAT z tytułu nabycia używanego samochodu na terytorium Niemiec.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez serwis z tytułu wykonanych usług naprawy samochodu.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, posiadającej orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Pytanie dotyczy najmu samochodu osobowego o wartości powyżej 150 tys. zł (w dniu zakupu, teraz wartość jest już niższa). Otrzymujemy co miesiąc fakturę za najem tego samochodu. Czy możemy całość netto + 50% VAT uznawać jako KUP? A co z kosztami za paliwo, myjnię itd.? Możemy odliczać 50% VAT i 75% jako KUP?