Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.101.2024.1.TW
Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.
Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia lub z wypłacanej części wynagrodzenia za usługi pomocy domowej i opieki w Niemczech.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
W zakresie ustalenia, czy: - płatność przez Wnioskodawcę Zmiennej Opłaty Operacyjnej lub Rocznej Zmiennej Opłaty Operacyjnej będzie podlegała w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym z tytułu dochodów osiąganych przez nierezydentów (tzw. podatek u źródła), - dokonywana lub otrzymywana przez Spółkę płatność z tytułu Rocznej Zmiennej Opłaty Operacyjnej stanowi korektę ceny transferowej
Obowiązek płatnika w związku z wypłacaniem Opiekunom, wykonującym umowy zlecenia poza granicami Polski, kwot będących równowartością 25% diet, jako należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanej w umowie podróży.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Stwierdzenie skuteczności i prawidłowości złożenia oświadczenia WH-OSC oraz możliwości niepobrania przez Spółkę podatku u źródła od wypłaconej dywidendy na rzecz udziałowca niemieckiego.
Obowiązek płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom pracujących w Niemczech, diet i zwrotów wydatków za nocleg.
Ustalenie, czy dochody osiągnięte przez Spółkę niemiecką ze sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej będą podlegać opodatkowaniu w Polsce
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką – udziałowcem Spółki.
Opodatkowanie dywidendy z Luksemburga wypłacanej za pośrednictwem transparentnej spółki z Niemiec.
Rozliczanie dochodów z Niemiec w Polsce.
Obowiązek płatnika do pobierania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, od tej części wypłacanego zleceniobiorcom wynagrodzenia należnego im za pracę w Niemczech.
Skutki podatkowe otrzymania zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą.
Opodatkowanie przychodów z usług remontowo-budowlanych (wyburzeniowych) na nieruchomościach w Niemczech polskiego rezydenta podatkowego.
Skutki podatkowe udziału w europejskim zgrupowaniu interesów gospodarczych z siedzibą w Niemczech.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
W zakresie ustalenia: 1. Czy z uwagi na szczególną strukturę formalno-prawną funkcjonowania Spółki Zarządzającej i Funduszu Wnioskodawca, działając na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 2) Ustawy o CIT, powinien dokonać weryfikacji warunków zastosowania stawki podatku u źródła wynikającej z art. 10 ust. 2 UPO, łącznie w stosunku do Funduszu i Spółki Zarządzającej 2. Czy w stosunku do dywidendy, która będzie