Kto jest pracodawcą dla kierownika jednostki powiatowego urzędu pracy
W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wpłata na PPK w części finansowanej przez pracodawcę, jako dodatkowy element wynagrodzenia pracownika wypełnia przesłankę do jej kwalifikacji do kosztów kwalifikowanych działalności B+R, jako należność z tytułu art. 12 ust. 1 ustawy o PIT na podstawie art. 18d ust. 2 pkt 1 updop.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP Box).
Opodatkowanie przychodu uzyskiwanego z tytułu umowy o świadczenie usług zawartej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Jak najlepiej zatrudnić osobę, która jednocześnie pracowałaby jako opiekunka przy dowozach od 7.00 do 8.00, następnie przez 4 godziny byłaby pomocą w oddziale przedszkolnym, a ostatnie 3 godziny byłaby znów opiekunem w trakcie odwozów. Czy jedna umowa o pracę może obejmować oba stanowiska pracy?
Pracownica z Ukrainy zatrudniona na podstawie umowy o pracę przedstawiła książeczkę zatrudnienia, w której wpisane są daty zatrudnienia i zwolnienia u kolejnych pracodawców. Czy na podstawie tego dokumentu można zaliczyć jej okres pracy na Ukrainie do wymiaru urlopu w Polsce? Jeżeli tak, to czy książeczka pracownicza musi być przetłumaczona przez tłumacza na język polski?
W zakresie ustalenia, czy działalność Spółki w zakresie Projektu można uznać za działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, która uprawnia do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT oraz czy Koszty Pracownicze ponoszone przez Spółkę w związku z realizacją Projektu stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 i 1a ustawy
Spółka, aby spełnić warunki opodatkowania CIT estońskim musi zatrudnić trzech pracowników. Czy zatrudnienie członka zarządu na podstawie umowy o pracę wlicza się do limitu pracowników, który jest warunkiem koniecznym dla wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od spółek? Członek zarządu nie jest udziałowcem spółki ani krewnym udziałowców, a jego wynagrodzenie jest wyższe niż najniższa krajowa.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem kursów na rzecz pracowników/pracowników tymczasowych.
Koszty nabycia przez Wnioskodawcę sprzętu specjalistycznego, wykorzystywanego bezpośrednio w prowadzonej przez Państwa działalności badawczo-rozwojowej, w szczególności naczyń i przyborów laboratoryjnych oraz urządzeń pomiarowych, o którym mowa we wniosku, za wyjątkiem kosztów nabycia materiałów pomocniczych używanych w badaniach stanowią dla Państwa koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust.
Zakwalifikowanie uzyskanego wynagrodzenia do przychodów z tytułu działalności twórczej w zakresie sztuk plastycznych.
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym zapewnieniem zakwaterowania oddelegowanym pracownikom.
Zgodnie z ogólną zasadą płatnik nie zgłasza uczącego się zleceniobiorcy do ubezpieczeń społecznych do ukończenia przez niego 26. roku życia. Sytuacja się zmienia, gdy zatrudni go także na umowę o pracę
Sejm 14 czerwca 2024 r. ostatecznie uchwalił ustawę o ochronie sygnalistów. W związku z tym pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 osób będą musieli wprowadzić procedury umożliwiające sygnalistom zgłaszanie naruszeń prawa.
Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu Spółki swoich funkcji bez wynagrodzenia, będącego jednocześnie pracownikiem Udziałowca, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W zakresie ustalenia: 1. czy przedstawioną działalność Spółki w zakresie prowadzonego przez nią Projektu można uznać za działalność B+R w rozumieniu art. 4a pkt 26 Ustawy o CIT – uprawniającą do skorzystania z ulgi B+R zgodnie z art. 18d Ustawy o CIT; 2. czy w przypadku uzyskania pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 - Koszty wynagrodzeń ponoszone w ramach realizacji Projektu, tj. koszty wskazane w
Brak obowiązków płatnika w związku z uczestnictwem pracowników Spółki w programie o charakterze motywacyjnym.