Interpretacja indywidualna z dnia 27 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.561.2024.2.KK
Możliwość rozliczania podatku z tytułu dostaw towarów do klientów w Niemczech w ramach procedury OSS.
Możliwość rozliczania podatku z tytułu dostaw towarów do klientów w Niemczech w ramach procedury OSS.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów, uznanie Wnioskodawcy za podmiot, o którym mowa w art. 7a ustawy, określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów, niewliczenia do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży, której miejsce opodatkowania znajduje się poza terytorium kraju.
Sposoby opodatkowania dostawy upominków realizowanej przez Spółkę.
Zasady opodatkowania transakcji realizowanych w Modelu A, B i C.
Miejsca opodatkowania dostawy towarów.
Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanego przez Spółkę świadczenia.
Opisana transakcja stanowi dostawę towarów; Wnioskodawcy nie jest podmiotem ułatwiającym dostawę w rozumieniu art. 7a ust. 1 ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów, brak konieczności wliczania sprzedaży z tytułu opisanej dostawy towarów do limitu zwolnienia od podatku; prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku rejestracji jako podatnik VAT czynny
Uznania opisanego we wniosku świadczenia za dostawę towarów, uznania Pana za podmiot ułatwiający dostawę, miejsca opodatkowania dostawy towarów, braku obowiązku wliczenia wartości sprzedaży towarów do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie transakcji realizowanych w ramach WSTO, brak obowiązku wykazywania WDT, prawo do odliczenia, obowiązek wykazywania WSTO w JPK.
Nieuznanie transakcji za transakcję łańcuchową oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Sposób dokumentowania transakcji wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość.
Wykazywania w pliku JPK_VAT dostawy towarów opodatkowanej na terytorium UE.
Możliwości korzystania ze zwolnienia z art. 113 ust. 1 ustawy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość oraz miejsca jej opodatkowania na podstawie posiadanej dokumentacji.
Prowadzona sprzedaż wskazanych w opisie sprawy telefonów komórkowych, komputerów, laptopów, konsol do gier oraz akcesoriów sklasyfikowanych w PKWiU 26, nie będzie stanowiła sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. f) tiret drugie ustawy. Jak wynika z opisu sprawy, sprzedaż urządzeń elektronicznych wnioskodawca zamierza realizować wyłącznie stacjonarnie, bez udostępniania ich do sprzedaży
Prawo do zastosowania procedury szczególnej VAT-Marża, ustalenie, czy VAT zapłacony przy imporcie towarów jest wliczany kwotę nabycia przy obliczaniu marży, ustalenie, czy sprzedaż towarów w procedurze VAT-Marża do Państw członkowskich UE stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, ustalenie, czy sprzedaż towarów w procedurze VAT-Marża do Państw członkowskich UE stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę
Dotyczy możliwości korzystania ze zwolnienia z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z prowadzoną działalnością, braku obowiązku rozliczania podatku w procedurze OSS, obowiązku rejestracji do VAT- UE w związku z importem usług, składania deklaracji VAT – 9M i odprowadzenia z tego tytułu podatku VAT należnego.
Określenie czy sprzedaż, na rzecz klientów indywidualnych z miejscem zamieszkania w Polsce będzie stanowiła odpłatną dostawę towarów na podstawie art. 7a ust. 1 i 2 w zw. z art. 5 ust. 1 ustawy o VAT; uznanie, że sprzedaż nie podlega opodatkowaniu w Polsce oraz brak obowiązku wystawiania faktur oraz ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej.
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Możliwość stosowania stawki podatku VAT 8% przy sprzedaży dzieł malarskich i rzeźbiarskich na podstawie art. 120 ust. 1 pkt 1 ustawy.